Tallinn hakkab noortele üürikortereid ehitama

Mariliis Pinn 12. juuni 2008, 18:21

Linnavolikogu kiitis heaks Tallinna uue
elamuehitusprogrammi, mis võimaldab noorperedel ja linnale vajalikel
spetsialistidel üürida eluaset turuhinnast soodsamalt.

„Tallinna linnavõim näitab selle programmi käivitamisega, et tõepoolest hoolib oma elanikest,” hindas linnavolikogu esimees Toomas Vitsut enne arutelu.

Tegemist on teise elamuehitusprogrammiga Tallinnas, mille mahuks on arvestatud tuhat eluaset kuue aasta jooksul, teatas Raepress. Kui 2002. aastal sai alguse ehitusprogramm „5000 eluaset Tallinnasse“, siis püüti selle abil lahendada sundüürnike eluasemeprobleem, märkis Vitsut. Püstitatud eesmärgi saavutamise järel on ta sõnul õige aeg käivitada uus ehitusprogramm.

„Teise elamuehitusprogrammiga aitab linn kaasa noorte perede ning linna jätkusuutlikuks toimimiseks vajalike haridus-, tervishoiu-, sotsiaalhoolekande ja teiste spetsialistide eluasemeprobleemi lahendamisele,” selgitas abilinnapea Eha Võrk. „Linnas vajalikud töötajad ja noored pered, kelle varaline seis ja sissetulek ei võimalda soetada või üürida eluaset turuhinnaga, saavad varsti võimaluse soodsalt ja turvaliselt oma elu korraldada.”

Ka abilinnapea hinnangul näitab sellise ehitusprogrammi algatamine, et Tallinnas hoolitakse inimestest. „Ühtpidi väljendub see hoolitsuses noorte perede ja spetsialistide suhtes, aga seeläbi saame oma linna ka tublimaid töötegijaid, kes teiste linnaelanike hea teenindamisega näitavad omakorda hoolivust,” kommenteeris Eha Võrk.

Linnavolikogu otsustas Tallinna teise elamuehitusprogrammi koostamise algatada 13. detsembril 2007, ühitades sellega 6. oktoobril 2005 heakskiidu saanud programmi „Igale noorele perele oma kodu”. Uue programmi koguinvesteeringuks on kavandatud üle 750 miljonit krooni, eluaseme keskmiseks suuruseks 50 m².

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2008, 13:54
Otsi:

Ava täpsem otsing