Christel Karits • 12. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Parajalt paksu ja kaunikesti kohmaka panda seiklused

Eestikeelses versioonis on oma hääle andnud tegelaskujudele Tarmo Männard, Marko Matvere, Janne Ševtshenko, Eva Püssa, Janek Joost, Jaanus Orgulas, Margus Tabor jt.

Po on noor hakkaja pandakaru, kelle pähe ei mahu midagi muud peale kung fu. Kuna ta on ka parajalt paks ja kaunikesti kohmakas, siis ei tule kunagi midagi head sellest, kui ta oma isa nuudlipoes treenida proovib. Suur on kõigi üllatus, kui Po valitakse välja, et viia ellu iidne ennustus ning päästa rahulik org kurja vaenlase käest. Po elab nagu unenäos, kui saab treenida koos legendaarse Vihase Viisikuga, Mao, Ritsiku, Ahvi, Kure ja Tiigriga, ning veel nende õpetaja Shifu käe all! Aga ilus aeg lõpeb ruttu, kui 20 aastat vangis istunud kättemaksuhimuline lumeleopard Tai Lung põgeneb ning asub nende poole teele. Kas Po saab hakkama peaaegu võimatuna näiva ülesandega omandada kung fu suurimad saladused enne otsustavat heitlust?

Film valmis DreamWorks'i stuudiotes koostöös tehnoloogiaettevõttega Hewlett-Packard.

Filmi valmimiseks, koos näitlejatega, andis panuse kokku 448 inimest. "Kung fu Panda" animeerimismeeskonda kuulus 391 kunstnikku üle maailma - Ameerika Ühendriikidest, Hiinast, Kanadast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Iirimaalt, Inglismaalt, Mehhikost, Filipiinidelt, Jaapanist, Rootsist, Belgiast ja Iisraelist.

Sellise suure meeskonna kokku viimiseks kasutati uuenduslikku telekonverentsilahendust. HP Halo nimelised stuudiod lubavad maailma erinevates paikades olevatel meeskondadel kohtumisi pidada selliselt, et kaduma ei läheks n-ö inimlik aspekt ning säiliks vahetu suhtlus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt