Mari Hiiemäe • 26. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Seali Euroopa-tuur algab Tallinnast

Seal (täisnimega Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel) on mustanahaline Briti poptäht, kes esineb suurtel lavadel ja naudib mainstream-popi uhkematele tähtedele väärilist tähelepanu. Veel mitte päris kuldsesse keskikka jõudnud laulja on pälvinud mitmeid nimekaid muusikaauhindu ning tema seni ilmunud viis albumit on saanud kriitikute soosiva tunnustuse osaliseks.

Paljudele muusikasõpradele meenub Seali nimega seoses esimesena tema singel "Kiss from a Rose", mis pärineb menufilmist "Batman Forever" ning mida armastavad oma püsi-playlist'ides hoida ja mängida ka Eesti raadiojaamad.

1996. aasta muusikaauhindade jagamisel kolm Grammyt noppinud lugu tõi Sealile üleilmalise tuntuse ja tõstis laulja hoobilt kõrgema kategooria popmuusikute hulka.

Masside muusikaks võibki Seali loomingut nimetada. Tema laule on lihtne kuulata - tümps ja meloodia on neis kombineeritud nõnda, et see ei muutu väsitavaks.

Kes süveneda oskab, leiab lauludest ka sügavama sõnumi.

Seali põhiliseks trumbiks on tema lavasarm. Lauldes mõjub artist vahetu ja siirana ning seetõttu on eriline lõbu tema loomingut kuulata just live-esituses. Põhivärvi Seali lauludele annab küll tema julge vokaal, oluline on aga ka see, kuidas ta ennast laval üleval peab.

Homne kontsert Saku Suurhallis tõotab kujuneda maailmatasemel meelelahutuseks. Enesekindel staar, kes ei pelga oma lava-show'sid ehtida kitši ja glamuuriga, kanda kiiskavvalgeid või läikivaid rõivaid ning rõhutada seda kõike suurejooneliste valgus- ja videoefektidega, on lubanud, et seekordse tuuri välisele poolele pöörab ta eriti hoolikat tähelepanu.

Seda, et Sealile meeldib oma fännidele ka füüsiliselt lähemal olla, kui superstaaridel tavaliselt kombeks on, näitab tema nõue, et lava ja publiku vahele ei püstitataks tõkestavaid turvapiirdeid. See tähendab, et kuulajad saavad seista Seali kontserdil otse lava ees, samuti on neil juurdepääs spetsiaalsele lavapikendusele, mis ulatub saali keskpaigani.

Seal on lauljana leiba teeninud nüüdseks juba 18 aastat. Kõrtsi- ja klubimuusikuna alustanud Seali esimene läbimurre toimus aastal 1990 hitiga "Killer", mis tõusis Briti popmuusikaedetabelis esimeseks. Kord juba tuntuks saanuna polnud muusikul keeruline menulugudeks vormida ka oma järgmisi laule.

"System World Touri" programmi tuumiku moodustavad Seali viimaselt albumilt pärit palad, millest näiteks "Amazing" on jõudnud 2007. aasta Grammy nominentide hulka. Samuti kõlab Seali supermodellist abikaasa Heidi Klumiga kahasse lauldud "Wedding Day", mis on live-esituses menukas olnud.

Kuulajate rõõmuks teeb artist ringvaate ka oma varasemate hittide hulgas. Kindlasti tuleb Saku Suurhallis esitusele 1990. algul Euroopa ja USA tantsusaalidest läbi tuisanud "Crazy", samuti "Prayer For The Dying", "Killer" ja teised Seali kuulsamad lood.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt