Õueelamuste hooaeg

Rivo Sarapik 25. juuli 2008, 00:00

Elamused saab aastaaegade järgi kaheks jagada: sügis-talv-kevad tähendab rohkem tubast, suvi õues toimuvat.

Võrreldes Eesti päikesepaistetunnet näiteks Vahemere äärde jäävate riikidega, käriseb vahe aastas kahekordseks. See omakorda selgitab, miks siin on ka inimesed pilves, seal aga muretum ja pingevabam elu ning kulgemine.

Nii peangi endaga nädalavahetuseks pilvitut taevast lubavat ilmateadet vaadates aru, et täna Eesti kinodesse jõudev ja maailmas juba ajalugu tegev uusim film Batmani-seeriast on kindlasti vaatamist väärt, ent ehk ei kulutaks seda kaht ja poolt tundi tumedas kinosaalis, vaid kusagil väljas.

DVD pealt jõuab seda sügistalvel ka vihmasaju eest põgenedes vaadata.

Või siis lüüa kaasa arvukatel kehalis-sportlikel ettevõtmistel. Näiteks rulluisutamine muutub üha popimaks, mistõttu on ka võimalusi enda salaja kogutud vormi nii ühistreeningutel kui ka võistlustel demonstreerida. Värske vaim ja hea tuju on ikka tervest kehast lugu pidanud.

Muidugi sisaldab talvel ka lörtsiga jalutamine või sörkjooks tuisus oma võlu, ent patarei laadimiseks päikesevalgusega need meeldejäävad kogemused võistelda ei suuda. Õue minnes ei pea end sisse pakkima, muidu riiete alla peituv nahk võtab peale jume, autod ei pritsi sind bussi ootel läbimärjaks ning lõpuks tõdedki, et pole sel elul ja ilmal Eestis väga viga midagi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing