Näitlejate reiside aruanded: hunnik turismifirmade arveid

06. august 2008, 07:51

Kultuurkapitalile esitatud näitekunstnike
enesetäiendusreiside taotlused ja aruanded on koostatud sedavõrd üldsõnaliselt,
et vägisi jääb mulje, et tegu on pigem tavalise turismireisi kui erialaga seotud
enesetäiendusega.

Seda kinnitab ka fakt, et kuludokumentideks esitatakse turismifirmade arveid. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli sel suvel lõpetanud Kristo Viiding on käinud varem kultuurkapitali toel Jaapanis. Sel aastal sai ta 9000 krooni toetust reisiks Hiinasse.

"Kultuurireis kesksuvisesse Pekingisse ja Tiibetisse," kirjutab Viiding taotluses. "Plaanis on tutvuda kohaliku usuelu ja traditsioonidega, külastada templeid, kloostreid, teater-teemaju akrobaatika- ning võitluskunstitruppidega. Tahan näha olümpiamängude avatseremooniat." Kuna Viiding on praegu teel Pekingisse, polnud võimalik temaga rääkida.

Kolm Tallinna Linnateatri riietajat - Annika Rohtväli, Marion Mitt ja Veeli Tamm -käisid sel kevadel õppe- ja kultuurireisil Barcelonas. Reisiks küsisid nad kultuurkapitalilt 18 000 krooni, said aga 9000 krooni.

Peale muuseumide oli plaan külastada ka Gran Teatre del Liceu lava, prooviruume, näha kostüüme ja grimmiosakonda. Paraku just sinna õppereisil olev seltskond ei jõudnud. Ugala teatri grimeerija Ülle Konovalov taotles kolmepäevaseks Pariisi kultuurireisiks 9000 krooni, talle eraldati 7000 krooni. "Mina näen seda kultuurireisina. Eks me elame siin väga kapslis ja töö ajal ei jää aega ringi vaadata. Otsime võimalusi, et end täiendada," ütles Konovalov.

Draamateatri direktori abi Maire Janisk on varasematel aastatel saanud kultuurkapitalist toetust Kreeka ja Kreeta kultuurireisideks, sel kevadel 4000 krooni enesetäiendusreisiks Prahasse. Kuludokumendina esitas ta Reisieksperdi arve. Aruandes kirjutas Janisk, et muuseumide jaoks seekord aega tõesti ei jätkunud. Kuna Linnateatri inimesed on puhkusel, polnud võimalik Janiski enda käest kommentaari saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2008, 07:51
Otsi:

Ava täpsem otsing