Mari Hiiemäe • 14. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

40 aastat Deep Purple'it

Eestisse jõuab Deep Purple juba neljandat korda. Varem on eestlased rokilegendide esinemist saanud nautida aastatel 1994, 2003 ja 2006. Varasematel aastatel on Deep Purple'i kontsertidel kasutatud soojendusbände (Bad Religion, Send No Flowers, Uriah Heep ja Nazareth). Pühapäevane kontsert Saku suurhallis on aga pühendatud ainult juubelibändile endale.

Praeguseks on Deep Purple 40. eluaasta lati ületanud ning tuuritab oma juubelikavaga võidukalt mööda maailma. Ansambel on ikka oma sõiduvees. Kuuldavasti läheb neil hästi ja neid kuulama tõttavad publikuhulgad on kohati isegi suuremad kui bändi noorusaegadel.

Vaatamata kaheksa aastasele tegutsemispausile ja faktile, et asutajaliikmetest on koosseisu alles jäänud vaid trummar Ian Paice, on tänapäevane Deep Purple ilmeksimatult seesama, mis ta aastakümneid tagasigi oli.

Loomulikult on bändi visuaalne pilt kõvasti muutunud, kuid meloodiatest kostab Deep Purple'ile omane hingestatus endiselt välja. Heviroki pioneerina alustanud bänd on siiani fenomenaalne ning küündib tuhandete teiste samalaadse muusika viljelejate seast esile.

Deep Purple hoiab oma kunagisi menulugusid jätkuvalt soojas, kuid jätkab usinalt ka uue materjali loomist. Pärast taas kokku tulemist 1984. aastal on Deep Purple ilmutanud kaheksa stuudioalbumit, millest viimane, "Rapture of the Deep", nägi ilmavalgust aastal 2005.

Deep Purple on aktiivne bänd, kes on esinemisi ja mööda ilma tuuritamist alati nautinud. Iga uue albumi tutvustamiseks on ansambel jalge alla võtnud mahukamat sorti maailmaturnee, käimasoleva - augusti alguses alanud - tuuri on bänd korraldanud oma 40. juubeli auks.

Deep Purple sai heviroki ämmaemandaks aegadel, kui muusikud kandsid live-show'del plokk-kontsadega kingi, alt laienevaid pükse ja liibuvaid särke, nagu ajastu mood ette nägi.

Kile hääl ekstaasis meesrokkarite suus oli sel ajal uudselt seksikas ja macho. Deep Purple'i kutsusid 1968. aastal ellu noored ja tulised mehed, kelle laulud osutusid tollases muusikamaailmas ootamatult elujõulisteks. Bändi klassikaline periood jäi 70ndate algusesse, kui lauldi tuntuks suurem jagu maailmakuulsuse toonud hitte: "Smoke On The Water", "Strange Kind of Woman", "Child In Time" jne. Rajude kontsertidega kaasnes plaadimüügiedu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt