Mari Hiiemäe • 14. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Täna õhtul algab Jazzkaare hooaeg

Augustist novembrini kestva sügishooaja vältel vahendab Jazzkaar Eesti kuulajatele kõike seda, mis džässimaailmas parasjagu teoksil on. Eestisse on saabumas esinejaid USAst, Saksamaalt, Rumeeniast, Iirimaalt, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Itaaliast.

Festivaliprogrammist leiab nii instrumentaalgruppide kui ka vahvate vokaalsolistidega bändide kontserte, nii traditsioonilisemaid kui ka vägagi novaatorlikke projekte. "Ma arvan, et meil on väga kena hooaeg tulemas," on festivali kauaaegne korraldaja Anne Erm kokkupandud kontserdiprogrammiga rahul.

Jazzkaare sügishooaeg läheb käima juba täna õhtul Kadrioru lossi lilleaias, kus Siim Aimla ansambel pakub publikule kuulamiseks kirevat ja tundeküllast džässikava. Solistidena säravad avakontserdil meie omamaine täht Liisi Koikson ning Iiri päritolu laulja-kitarrist Torsten Goods. Publik saab muusikaelamuse Iiri muusika ja Eesti autorilaulude sulamist, mida esitatakse loomulikult džässilikult uudses vormis.

Sügiskavast leiab mitmeid koostööprojekte ja koosseise, mida publikul varem ühel laval esinemas pole näha õnnestunud. Juba augustikuu lõpul tuleb Eestisse Ameerika bandžomees Eugene Chadbourne, kes liidab oma oskused Estonian Guitar Octeti koosseisu kaheksa kitarrimängija omadega.

Suuresti improvisatsioonilisel kontserdil saab kuulda huvitavaid uusi helisid ning tõenäoliselt kujuneb see etteaste vägagi tuliseks.

Eriliselt sooja hinnangu annab Anne Erm septembris Lõuna-Aafrikast tulevale ansamblile Freshlyground, kes möödunud aastal ühe muusikaelamuse eestimaisele publikule juba kinkinud on. "See on minu lemmik, sest see on niivõrd armas ja südamlik. Nagu üks tõeline päike, mitte staaransambel," tutvustab Erm. Ansambel ammutab muusika loomiseks ainest Aafrika rütmidest, segab seda džässiga ning esitab popilikult kergel moel.

Oktoobri algul annab Eestis kontserdi Itaaliast saabuv Andrea Marcelli trio, kellega liituvad laval Eesti muusikud - seekord Raul Sööt ja Ain Agan. Sel kontserdil kuuleb peamiselt muusikat Itaalia heliloojate sulest.

Brian Melvin, Eestis elav USA juurtega trummar, peab Sügisjazzil oma juubelit - nagu muusikutel sel puhul kombeks, tähistab ta uude aastakümnesse astumist mahuka kontserdiga, kuhu on kaasa haaratud nii kohalikud kui ka välismaalt saabuvad džässimuusikud.

Hoopis uue sarjana alustab Jazzkaare raames projekt ERGO Jazz, mis esitleb Eesti lavadel huvitavaid Saksa artiste. Esimese pääsukesena tutvustab ERGO Jazz eestimaalastele Chris Gall Triot, kelle rokilik energia ja professionaalne lähenemine uudsele materjalile peaks sobima kõigile kuulajatele, kellele pakub naudingut muusika loomise protsessist vahetu tunnetuse teel osa saada.

Üllatusi on Jazzkaarel varuks veelgi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt