Langus USAs ja Euroopas murdamata

Romet Kreek 26. august 2008, 00:00

Kui Aasias möödus eilne päev pigem positiivsetes meeleoludes, siis Euroopas ja USAs valitses pessimism.

Taanis päästeti Roskilde Banki, USAs aga suleti väikepanga Columbian Bank and Trusti uksed. Kusjuures viimase kollapsi ei toonud kaasa eluasemelaenud, vaid kinnisvaraarenduste rahastamine.

Üks fondijuht võttis Bloombergis väga hästi olukorra kokku.

"Meil on ikka veel ääretult suured mahakandmised (finantssektoris), turud elavad üle kõhnumist, pankadel on suuremad probleemid varade müügiga," ütles Gesmadridi fondijuht Cesar Martinez. "Me näeme jätkuvalt kõrget volatiilsust, väga komplitseeritud makromajanduslikku pilti ja jätkuvaid ettevõtete kasumiväljavaadete kärpimisi."

"Investorid pööravad varsti pilgu mahakandmistelt pretsedenditu krediiditsükli allakäigule," kirjutasid Cheuvreux' analüütikud. "Madalam varade kvaliteet ühes kapitali, rahastamise ja likviidsuse kokkutõmbumisega muudab languse sügavamaks." Nad prognoosisid, et tuleval aastal kukuvad Euroopa pankade kasumid 23 protsendi võrra.

Euroopa Stoxx 600 indeksi ettevõtetelt oodatakse koondina sel aastal 2protsendist kasumi kahanemist. Aasta alguses oodati veel ettevõtete kasumite 11protsendist kasvu.

"Turg kannatab, kuni me saame selge indikatsiooni, et finantssektori põhi on käes," ütles Huntington Asset Advisorsi portfellijuht Peter Sorrentio. "Põhja otsimine võib kesta pikka aega."

Ootame ja vaatame, kuigi aktsiate suhtarvud on kaunis madalaks kukkunud. Seda juhul, kui vaid ettevõtete kasumid ei kahaneks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing