Vitsur: Moody'se reiting ei saanud olla muud kui positiivne

16. september 2008, 16:46

Eesti Arengufondi majandusekspert Heido
Vitsur ütles, et Moody'se hinnang Eestile saigi ainult positiivne olla, kuna
meil on hirmtugev positsioon keskmise ELi riigiga võrreldes.

Moody'se Eesti majanduse analüüsi ei saanudki muud olla kui positiivne, kui vaatame Eesti positsiooni laiemalt, tõdes Vitsur.

"See, et majanduskasv on negatiivne, ei tähenda, et Eesti ei suuda kohustust täita. Valitsuse võlg SKPst on 2-3%. Euroopa keskmisel riigil on see 55-60%. Sloveenia ja Slovakkia on viimased 15 aastat kerges defitsiidis," rääkis ekspert.

"See, et majanduskasv aeglustub, ei tähenda, et riigi reiting peab alanema. Meil on reserve rohkem, kui eelolev defitsiit vajab," ütles Vitsur.

Tema sõnul tähendab see, et me ei alanda praegu makse, tasakaalu. "Meil on hirmtugev positsioon keskmise ELi riigiga võrreldes. Kui suudame majanduslanguses tasakaalu säilitada, tähendab see usaldusväärsust."

"Nagu Moody’s ütleb, et majandus taastub kiirelt, kuid ettevõtjad ei usu seda. Meie kommertspankadel on tugevamad omanikud, kui me ise ning see lisab usaldusväärsust," tõdes Vitsur.

Vitsur märkis, et momendil pole ettevõtjatel hea turg, kuid riigi usaldusväärsus ei tule ka 2008. aastal negatiivne. "See, et ettevõtjad on languses ja neil pole tulu, ei muuda riigi reitingut," ütles Vitsur

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2008, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing