23. september 2008
Jaga lugu:

I koht - Täisteenuse pakkumine kergitas tulemusi

Ettevõttel oma tegevusest rääkimiseks aega ega soovi ei olnud. DLE koduleheküljel on aga iseloomustus, et ettevõte töötab nagu professor Preobraženski Mihhail Bulgakovi jutustuses "Koera süda": "Teie müüte oma toodangut, meie tarnime seda teie tarbijale just sel momendil, kui tal tuleb pähe juua viina viinaklaasist ja suitsetada sigaretti põleva kamina juures."

DLE loetleb enda eelistena personali, kellel on 15aastane kogemus aktsiisikaupadega; suudetakse lahendada piiril tekkivad küsimused tolliga; valmisatakse ette ja kontrollitakse saatedokumente; transiidiaeg ja kauba tähtajaline kohalevedu tagatakse sõltumata aastaajast.

Lisaks on kliendil võimalik saada infot kauba liikumise kohta reaalajas ja suudetakse lühendada aktsiisimärkide saamiseks kasutatava raha käibe aega.

Kui klient kasutab aktsiisiladu Tallinnas, siis pakutakse talle ka aktsiisimärkide pealekleepimist koos märkide ja veoste arvestuse ja aruandlusega. Vajadusel osutatakse ka sorteerimis- ja komplekteerimisteenust.

Selline kompleksne lähenemine kliendi vajadustele on ettevõtet pöörasel kiirusel kasvatanud. Käive kasvas 2006. aastal 205% ja eelmisel aastal 61%. Puhaskasumit teeniti vastavalt 11,98 ja 16,6 miljonit krooni.

Kiire kasv nõudis ka veovahendite juurde soetamist. Eelmisel aastal investeeriti sellesse 14,1 miljonit krooni.

Ettevõtte kasvu jätkumiseks otsustati arendada äritegevust ka väljaspool Eestit. Mullu soetati tütarettevõtte OÜ Port Trans kaudu selleks kolm tütraettevõtet - Venemaal, Ukrainas ja Lätis. Olulist majanduslikku tegevust need ettevõtted eelmine aasta veel ei arendanud. Eestis tegutseva DLE kaubaveod teostati aga eelmisel aastal 99% ulatuses Venemaale. Eestis tehti vaid 0,04% vedudest. Tulevikuplaanides on hakata osutama veoteenuseid ka Euroopa Liidu riikides.

Autor: Marika Roomere

Jaga lugu:
Hetkel kuum