Ketlin Priilinn • 7. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Moodulriiul kannab tavalisest enam

"Põhimõtteliselt võib moodulriiuleid jagada kaheks: tavaline moodulriiul ja liikuv ehk mobiilne riiul," selgitas Balti Laomeister OÜ projektijuht Silver Alamaa. Näiteks ladudesse ja arhiividesse ning muudesse hoidlatesse soovitab ta valida metallist moodulriiuleid. Arhiivivarianti kutsutakse ka nn peenkaubariiuliks.

Kõige tavalisemad arhiiviriiulid on mõeldud kaustadele, ja siis sobib riiul sügavusega 400 mm. Reeglina kõrgemat kui 2500 mm riiulit arhiivi ei panda.

Teisalt on mobiilne arhiiviriiul küll kordades kallim, kuid mahutab ka tänu riiulitevaheliste koridoride puudumisele mitu korda rohkem esemeid.

"Hinnad on tavaliselt projektipõhised ja sõltuvad asukoha ja paigalduse eripäradest, sest tavaliselt tellitakse riiulid koos paigaldusega," jäi Alamaa hinna ütlemisega hätta.

ELKE Mööbel OÜ projektijuht Elo Pärlioja sõnul vahendab nende ettevõte moodulriiuleid, mida klient saab ise vastavalt maitsele erineva suurusega osadest kokku laduda. Lisaks saab valida ka värvide ning viimistluse vahel. Aluseks on moodulitena kandetalad, riiuliplaadid, küljepaneelid, sahtliboksid. Sellise moodustise saab kinnitada kas seinale või põrandale.

ASi Standard müügisalongi juhataja Merit Porila sõnul peaks arhiiviriiulite valikul arvestama kindlasti riiuliplaadi paksusega. Firma pakutavad puitlaastplaatidega riiulite paksus on 16mm. "Kaustad väga rasked ning riiulisisu peaks olema vähemalt 19-22 mm paksusega, 16 mm paksusega riiulid vajuvad läbi," lisas ta.

Porila rääkis, et ASi Standard tavatoodangus ei ole pakkuda nii paksude vaheplaatidega riiuleid.

Samas saab eritellimusel valmistatud moodulriiulid kätte kuu ajaga. Pakutavad riiulid on 400 millimeetrit 400-800 millimeetrit laiad ja 340-400 millimeetrit sügavad. Kõrgus jääb kahe meetri kanti. Puitlaastust plaadi paksus on 19 kuni 22 millimeetrit. Värvid valdavalt valge ja tsementhall.

Porila lisas, et arhiivi jaoks soovitaks ta siiski kasutada metallist riiuleid - kannavad rohkem ja kestavad kauem.

Olen väikese erafirma omanik, kuid ka minul on tarvis oma kaupa kuidagi ladustada. Selleks olen kasutusele võtnud metallist valmistatud moodulriiulid, mis on minu arvates väga praktilised - nad on piisavalt vastupidavad ning mahutavad samuti hästi. Leian, et seda tüüpi riiulid on ühtviisi mugav lahendus nii minusuguse väiksema ettevõtja kui ka mõne suurema firma laoruumidesse ning kindlasti ka arhiivide jaoks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt