Savisaar: tuleb valmistuda pikaajaliseks kriisiks

Mariliis Pinn 28. oktoober 2008, 09:17

Keskerakonna esimehe ja Tallinna linnapea
Edgar Savisaare arvates tuleb Eestil valmistuda pikaajaliseks majanduskriisiks,
vahendasid ERR Uudised.

"Ma olen iga paari-kolme kuu tagant lugenud lehtedest selliseid rõõmsaid sõnumeid, et kohe algab järjekordne tõus. See ei ole tõsiseltvõetav jutt. Tuleb ikkagi valmistuda pikaajaliseks kriisiks ja me ei ole tegelikult selle lõppu veel jõudnud," rääkis äsja artiklikogumiku "Majanduspoliitika" avaldanud Savisaar ETV saates "Terevisioon".

"Kusjuures ma arvan, et kui seni on põhilised negatiivsed järelmid esile kutsutud meie oma koduvillaste otsustustega, siis mida aeg edasi, seda rohkem hakkab ka maailmamajanduse olukord meile mõju avaldama," lisas poliitik.

Savisaare sõnul tuleks praeguses olukorras alustada sellest, et formuleerida Eesti majanduspoliitika ja astuda sammud, mille kaudu on võimalik kriisi leevendada. Tema sõnul on talle jäänud mulje, et riigi rahanduse ja üldse riigi majandusprobleemide eest ei vastuta praegu keegi.

"Meil on vaja oma majanduspoliitikat, sest reformistide ettekujutus oli see, et küll turg reguleerib kõike, mingit majanduspoliitikat vaja ei ole," ütles Savisaar ning lisas, et riigi reguleeriv roll peab suurenema. "See arusaamine riigi rolli suurenemisest ja sellest, et "õhukese" riigiga, mida meil ehitati kogu aja, majanduskriisist välja ei tule - see arusaamine on laialt levinud kogu maailmas, ja ma arvan, et isegi meie "õhukese" riigi suuremad toetajad ei söanda praegu vastupidises sõna võtta,."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2008, 21:16
Otsi:

Ava täpsem otsing