Vitsut: raha saamiseks tuleb võlglasi putitada ja potitada

22. detsember 2008, 16:50

Kommenteerimaks võlglaste nimede
majaseinale riputamise teemat ütles võlgade sissenõudja Lauri Vitsut, et raha
kättesaamiseks tuleb makseraskustesse sattunuid hoopis putitada ja potitada.

"Võlgnike avalikku afišeerimist ei saa küll kuidagi heaks kiita ega niisugust tegu ühiskonna poolt aktsepteerida," teatas Vitsut. Ühest küljest läheb isikuandmete avaldamine vastuollu seadusega, ent teisest küljest koostab võlglaste nimekirju sissenõudja, kes ei saa oma tööga hakkama, leidis Vitsut.

"Igasuguste võlgnike nimekirjade koostajate näol on tegemist isikutega, kes ei saa oma tööga hakkama ja nüüd siis teatavadki avalikult sellest," kommenteeris Vitsut.

Võlgnikud jagunevad Vitsuti sõnul laias laastus kaheks: "Esimesed on nn pahatahtlikud, üldjuhul on siin tegemist kelmuse, omastamise või muu karistusseadustikus kvalifitseeritud teoga. Nendega tuleb käituda resoluutselt ja ühemõtteliselt. Kuriteokaebuse saatmine prokuratuuri siin ei aita, sest õiguskaitseorganid on täna selgelt välja öelnud, et nemad inimeste põhiõigusi ei kaitse ning tegelevad vaid poliitiliste protsessidega."

Vitsut lisas: "Teised on võlgnikud, kes on sattunud raskustesse, kust nad ise välja rabeleda ei suuda. Ja neid tuleb aidata, tuleb putitada ja potitada, nii kaua kui probleemid saavad lahendatud. Mitte mingil juhul ei tohi neid võlgnikena afišeerida, sest sellest muutub olukord veel raskemaks ning võlausaldajal väheneb tõenäosus raha kätte saada."

Vitsuti sõnul on CKE Inkasso turul tundmatu ettevõte ja pigem tuleb nende tegusid käsitleda turule sisenemisega kaasneva reklaamina. Võlgade sissenõudmise turg on aastate jooksul juba välja kujunenud ning suuremate tegijate poolt ära jagatud, uutele tulijatele siin kohta ei ole.

Võlglaste nimekirju avaldavad CKE Inkasso kõrval ka teised inkassofirmad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2008, 16:50
Otsi:

Ava täpsem otsing