Trichet tervitas nafta hinna langust

24. detsember 2008, 11:06

Euroopa Keskpanga president Jean- Claude
Trichet ütles, et nafta hinna langus aeglustab inflatsiooni ning toetab
majanduskasvu.

„Nafta hinna peadpööritaval tõusul oli väga halb mõju nii inflatsioonile kui majanduskasvule,“ ütles Trichet eile Pariisis. „Nüüd on hinnad langenud ja see on aeglustanud inflatsiooni ja toetanud kasvu. Need on maailmamajanduses positiivsed elemendid,“ tsiteeris Bloomberg.

Toornafta hind on langenud pea kolme neljandiku võrra juuli rekordist, mil naftabarrel maksis 147 dollarit. Euroopa keskpank on langetanud intresse oma 10-aastase ajaloo kiireimas tempos – praegu on intress 2,5%. Kas pank plaanib veel intresse langetada, selles osas ei tahtnud Trichet praegu midagi lisada.

Trichet sõnul on mitmetel Euroopa riikidel veel kasutamata võimalusi majanduse stimuleerimiseks eelarveliste vahenditega. Euroopa rahandusvoliniku Joaquin Almunia sõnul võivad liikmesriikides seni avalikustatud majanduse stimuleerimiskavad tuleval aastal SKP kasvule lisada 0,9 protsendipunkti.

Trichet ütles ka, et Suurbritannia, kus nael sel kuul euro suhtes rekordmadalale langenud, on teretulnud liituma euroalaga. 1. jaanuarist liitub sellega 16. liikmena Slovakkia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. December 2008, 09:20
Otsi:

Ava täpsem otsing