30. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ansip keeldus Maripuu praaki hindamast

Reformierakondlasest peaminister Andrus Ansip ei soovinud tänasel valitsuse pressikonverentsil anda hinnangut reformierakondlasest sotsiaalministri Maret Maripuu tegematajätmistele, mille tõttu jäid töövõimetuspensionärid mitmeks kuuks rahata.

Eesti Päevalehe ajakirjanik Kadri Ibrus üritas peaminister Andrus Ansipilt saada hinnangut töövõimetuspensionide mitme kuu jooksul välja maksmata jätmise kohta.

Ibrus küsis Ansipilt miks reageeriti alles detsembri lõpus ja otsustati maksta inimestele välja miinimumtoetus´. Samuti soovis ajakirjanik teada, miks on üldse lastud nimetatud olukorral tekkida.

"Ma kahjuks ei oska seda küsimust kommenteerida. Ma tean seda, et sotsiaalminister kavatseb anda pressikonverentsi 5. jaanuaril sel teemal," vastas Ansip esmalt.

Ajakirjanik ei jätnud jonni: "Te ei oska kuidagi kommenteerida sotsiaalministeeriumi sellist tegematajätmist?"

Ansip: "Palun pöörduge sellega sotsiaalministri poole ja te saate ammendava kommentaari!"

Ibrus: "Aga kas teie arvates peaks sotsiaalminister Maripuu sellepärast tagasi astuma?"

Ansip: "Palun pöörduge sellega sotsiaalministri poole ja te saate kommentaari!"

Ibrus: "Teil peaministrina puudub arvamus?"

Ansip: "Ma ei ole informeeritud sel teemal sedavõrd, et ma võiksin otsustada siin käigupealt kellegi ametisse sobivuse või mittesobivuse üle. Loomulikult on see kahetsusväärne, et tulenevalt arvutiprogrammide ümbertegemisest on tekkinud maksetega viivitus ja loomulikult ei tohiks niisuguseid asju Eesti riigis juhtuda."

Oktoobri algusest on sotsiaalministeeriumi haldusalas olev sotsiaalkindlustusamet jäänud töövõimetuspensionide maksmisega jänni. Tuhanded hädalised jäid mitmeks kuuks ainsa sissetulekuta.

Hiljuti süüdistas sotsiaalminister Maripuu probleemide tekkes ministeeriumi infotehnoloogia osakonna töötajaid. Töölt lahkus sot shy;siaal shy;mi shy;nis shy;tee shy;riu shy;mi IT-osa shy;kon shy;na ju shy;ha shy;ta shy;ja Al shy;lan Poo shy;la.

Tänases Eesti Päevalehes võttis reformierakondlasest sotsiaalminister siiski vastutuse inimeste rahatajäämises enda kanda.

"Üld shy;vas shy;tu shy;tus on kind shy;las shy;ti mi shy;nul kui mi shy;nist shy;ril. Prae shy;gu on es shy;matäh shy;tis, et prob shy;leem saaks kii shy;relt la shy;hen shy;da shy;tud ja tu shy;le shy;vi shy;kus suu shy;de shy;tak shy;se sar shy;na shy;seid olu shy;kor shy;di väl shy;ti shy;da," tunnistas Ma shy;ri shy;puu.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt