Kohus mõistis pronksiöö korraldamises süüdistatavad õigeks

05. jaanuar 2009, 10:44

Harju maakohus mõistis täna õigeks
aprillirahutuste korraldamises süüdistatavad Dmitri Linteri, Maksim Reva,
Dimitri Klenski ja Mark Sirõki.

Riigiprokurör Triin Bergmann ütles, et suure tõenäosusega kaebab ta otsuse edasi, kuid selleks peab ta tutvuma homme avalikustatava motiveeritud kohtuotsusega, kirjutas Postimees.ee.

Bergmann nõudis detsembris aprillirahutuste korraldamises süüdistatavatele Dmitri Linterile, Maksim Revale, Dimitri Klenskile ja Mark Sirõkile tingimisi 3-4 aasta pikkusi vanglakaristusi 3-aastase katseajaga.

Kui ülejäänud kolmele nõuti nelja-, siis Sirõkile kolmeaastast vangistust, kuna tema rolli hinnati väiksemaks.

Katseaeg oleks kõigil 3aastane ning selle aja jooksul peaks nad kriminaalhooldaja silme all läbima programmi, mis õpetab neile Eesti kultuuri ja ajalugu.

Karistusseadustikus sätestatakse, et paljusid inimesi hõlmava korratuse organiseerimise eest, kui sellega on kaasnenud rüüstamine, purustamine, süütamine või muu selline tegevus, karistatakse süüdimõistmisel ühe- kuni viieaastase vangistusega.

Süüdistuse kohaselt korraldasid Linter, Reva, Klenski ja Sirõk eelmise aasta 26. ja 27. aprillil Tallinnas massilisi korratusi, millega kaasnesid rüüstamised, purustamised, süütamised ja vastuhakud võimuesindajatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing