Nestor: maksude muutmine majanduse elavdamiseks on vajalik

05. jaanuar 2009, 19:15

Maksude muutmine tööjõu arengu ja majanduse
elavdamise huvides on tarvilik näiteks koolituskulude erisoodustuste rivist
väljaarvamise abil ütles aripaev.ee-le antud kommentaaris Riigikogu
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Tema sõnul ei tuleneks siit ka riigile mingit erilist tulude vähemlaekumist, kuna hetkel tasemekoolituse eest pole maksupoliitika tõttu tööandjal mõtet tasuda ja need kulud jäetakse lihtsalt tegemata. „Loodan selles asjas koalitsioonipartneritega jaanuari jooksul lõpliku üksmeele leida,“ lisas ta.

Nestor möönis, et sama liigutus tuleks teha ka töötajate tervise huvides tehtavate kulude osas ja ütles, et siinkohal jääb ta pessimistlikumaks võimaliku üksmeele saavutamisel. „Eesti majanduse jätkusuutlikus sõltub eelkõige sellest, kui tublid, targad ja terved on meie töötajad. Mitte sellest, kui lihtne on teenitut kinnisvaraprojektidesse taasinvesteerida,“ selgitas fraktsiooni esimees ning lisas, et tulumaksureform tuleks aga euro saabumiseni riiulile panna.

„Pean põhjendatuks neid arvutusi, mis eeldavad Eesti eurotsooniga liitumisel paariprotsendilist majanduskasvu,“ rääkis Nestor ning ütles, et selle nimel tasub pingutada, kuigi see meie valikuid majanduse elavdamiseks see mõnevõrra kärbib.

Tema arvates on keerukaim täita inflatsioonikriteeriumit ja leidis, et seetõttu peaks vältima neid meetmeid, mis hindu tõstavad. „Samal ajal tuleb meil ka tasakaalukriteeriumisse mahtuda ning see asjaolu ei anna erilisi võimalusi maksude langetamiseks.“

Täna hommikul kirjutas aripaev.ee, et USA ametisse asuv president Barack Obama kavandab ulatuslikku majanduse elavdamise kava, millest ligi 40% moodustaksid maksukärped ettevõtetele ja üksikisikutele. Aripaev.ee uuris Eiki Nestorilt millised oleksid Eestis Obama maksukärbete analoogid majanduse elavdamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. January 2009, 11:43
Otsi:

Ava täpsem otsing