Laar: Maripuu jätkamine on Reformierakonna otsustada

07. jaanuar 2009, 08:28

Isamaa ja Res Publica liidu esimehe Mart
Laari hinnangul on Maret Maripuu jätkamine sotsiaalministri ametis peaminister
Andus Ansipi ja Reformierakonna otsustada ning koalitsioonipartnerid sellesse ei
sekku.

Samas sooviks IRL opositsiooniga sarnaselt teada, miks on sotsiaalkindlustuse valdkonnas viimasel ajal ilmnenud suured probleemid.

Eile teatasid nimelt opositsiooni kuuluvad Keskerakond, Rahvaliit ja rohelised, et nende hinnangul peaks sotsiaalminister Maret Maripuu ministriportfellist loobuma, kuna sotsiaalminister ei täitnud talle pandud kohustusi.

"Kindlasti tahab ka IRL kuulda minister Maripuult, mis on toimunud ja mida ta kavatseb teha, et sellised asjad ei korduks," vahendasid Laari ETV hommikuprogrammis "Terevisioon" öeldud sõnu ERR uudised.

Laari sõnul on poliitilise vastutuse võtmine ühtepidi väga lihtne viis poliitkule jamast välja pääseda.

"Ma arvan, et praegusel hetkel on kõige olulisem ka sotsiaalministeeriumi valdkonnas vaadata, et toetused jõuaksid inimesteni," leidis Laar.

Tema hinnangul peab sotsiaalminister praegu keskenduma oma tööle ja mitte millelegi muule, sest inimesed vajavad konkreetselt neid toetusi, mis on neile ette nähtud, vastasel juhul tekivad hoopis hullemad probleemid kui poliitiline vastutus.

"Ma arvan, et opositsiooni töö on teha seda, mida ta praegu teeb, ehk juhtida probleemidele tähelepanu ja nõuda ministri lahkumist või vähemalt väga tugevat raputamist," ei heitnud Laar opositsioonile midagi ette.

"See, kas minister jätkab või ei jätka, on peaministri ja Reformierakonna küsimus," kinnitas Laar.

Kui mõni teine koalitsioonipartner võtaks selles küsimuses mingi muu seisukoha, poleks see Laari hinnangul riigimehelik.

"Ma küll ei arva, et praegusel hetkel koalitsiooni, valitsusse lammutamine aitaks Eestis eesseisvate probleemide lahendamisele kuidagi kaasa. Kindlasti ta seda ei tee," sõnas Laar.

Laar toonitas, et Eesti valitsuse kohustus on praegu keskenduda tööle ja üritada vajalikud otsused järgmise poolaasta jooksul ära teha.

Keskerakonna fraktsioon arutab täna Maripuule umbusalduse avaldamist. "Ilmselt ei hooli minister Maripuu puuetega inimestest, sest teisiti on raske sellist ükskõiksust seletada," ütles fraktsiooni esimees Vilja Savisaar.

Savisaare sõnul on minister Maripuust kohatu püüda süüd ministeeriumi ametnike kaela veeretada. "Ministri ülesandeks on juhtida ministeeriumi ning vastutada selle haldusalas toimuva eest," märkis Savisaar.

Rahvaliidu fraktsioon on teatanud, et nende hinnangul peab peaminister Andrus Ansip sotsiaalminister Maret Maripuu tagasi kutsuma, vastasel juhul peab peaminister ise vastutuse võtma.

Erakonna Eestimaa Rohelised juhtpoliitik Marek Strandberg leidis samuti, et sotsiaalminister võiks oma ametikoha vabastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. January 2009, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing