Padari käskkiri halvas hankevoo

30. jaanuar 2009, 14:00

Täna ei ole riigihangete registrisse
lisandunud ühtki uut hanketeadet. Teisisõnu, seegi avalikust sektorist
eraettevõtlusse suundunud rahavoog külmus rahandusministri eilse käskkirja
järel täielikult.

Kui esmaspäeval lisandus hangete registrisse veel üheksa, teisipäeval viis, kolmapäeval kolm ja eile seitse uut hanketeadet, siis tänase seisuga ei ole ükski ministeerium, kool, sihtasutus ega amet uut teadet lisanud.

Eile, pärast peaminister Andrus Ansipiga konsulteerimist, allkirjastas rahandusminister Ivari Padar käskkirja, millega seatakse riigiasutustele ajutised piirangud riigieelarvest väljamaksete tegemiseks ja uute kohustuste võtmiseks.

"Selge on see, et muutunud majandusoludes tuleb kuni lisaeelarve vastuvõtmiseni hoolikamalt ja täpsemalt jälgida riigi kulutusi ning planeerida vahendeid nii, et kõik olulised tegevused saaksid ellu viidud," selgitas Padar sellise käskkirja allkirjastamise vajadust.

Riigiasutustel on võimalik igas kuus välja maksta kuni 7 protsendi ulatuses täna kehtivas eelarves nii kinnitatud tegevuskuludest, eraldistest kui ka varade soetamisest ja renoveerimisest. Lisaks ei ole asutustel võimalik paari kuu jooksul võtta täiendavaid kohustusi ega sõlmida lepinguid.

Kulupiirangud kehtivad kuni 2009. aasta lisaeelarve vastuvõtmiseni riigikogus või hiljemalt aprilli lõpuni. Käskkiri kehtib pühapäevast.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. February 2009, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing