Sedini Grove Invest kummutas pankrotimenetluse käimise

25. veebruar 2009, 15:14

Täna toimus Harju maakohtus SEB Panga
avalduse arutamine OÜ Grove Invest pankroti väljakuulutamiseks. Pjotr Sedini
osalusega Grove Invest maksejõuetust ei tunnista ning kummutab kohtus toimuva
pankrotimenetluse.

Grove Investi kohtus esindanud Tark Co advokaadibüroos töötav partner ja vandeadvokaat Erki Kergandberg ütles Äripäevale, et täna taotles SEB esindaja täiendavat aega Grove Investi poolt esitatud vastuväidetele vastamiseks. „Selleks, et alustada Grove Invest suhtes pankrotimenetlust, peab SEB-il olema nõue ja Grove Invest peab olema maksejõuetu,“ selgitas Kergandberg ning lisas: „SEB-l ei ole Grove Invest OÜ vastu nõuet, sest garantiilepingust tulenev nõue on täidetud juba 2008.a. Teiseks ei ole Grove Invest maksejõuetu, mis on ammendavalt ka tõendatud.“

Advokaat põhjendas SEB käitumist sellega, et Grove Investi sunnitakse välja ostma läinud aasta maist pankrotis oleva OÜ Baltic Panel Groupile kuulu vineeritehase seadmeid SEB-le sobiliku hinnaga. „Ka nimetatud fakt kinnitab asjaolu, et SEB ise oma tegevusega ei pea Grove Investi maksejõuetuks,“ lisas Kergandberg. Grove Invest on tema sõnul valmis SEB-ga kohtuvaidluseks, kui SEB seda soovib.

Kohtuistungit läbi viinud kohtunik Karin Sonntaki sekretär Riina Käämer ütles Äripäevale, et tegemist oli eelistungiga ning kohtuasi läheb edasi. Järgmine istung toimub tema sõnul 9. märtsil. SEB-lt pole Äripäeval veel kommentaari õnnestunud saada.

Varem on Grove Investi pankrotti kohtu kaudu nõudnud OÜ Baltman Eesti juht Sven Ohlau. Sedin põhjendas nõuet sellega, et Ohlau tahtis Lutheri kvartalisse korterit osta, kuid tal ei olnud raha ning süüd soovib Sedin Ohlault trahvi või kompensatsiooni saada ärajäänud tehingu eest.

Tänase kuupäeva seisuga on Krediidiinfos Grove Investil üleval ligi 9,8 miljoni kroonine maksuvõlg, mis on ajatatud. Samuti on ettevõttel muid täitmata kohustusi inkasso ja õigusbüroo ees, mõlemad summas kuni 200 000 krooni.

Äriregistri järgi on Grove Investi omanikud Petr Levin, Pjotr Sedin, Venemaal registreeritud Kylemore International Invest Corp., Jüri Triletski, Larissa Sedina ja Jaanus Reisner.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 15:32
Otsi:

Ava täpsem otsing