Kohus Sedini osalusega Grove Investi pankrotti ei alusta

27. märts 2009, 15:32

Harju maakohus ei rahuldanud täna SEB Panga
taotlust alustada Pjotr Sedini osalusega OÜ Grove Invest pankrotimenetlust.

Sedini firma esindaja, advokaadibüroo Tark Co vandeadvokaat Erki Kergandberg märkis Äripäevale saadetud teates, et kohtu kinnitusel ei olnud SEB avalduses selge, kas eksisteerib nõue Grove Investi vastu või mitte.

"OÜ Grove Invest leiab, et eeltoodud kohtumäärus kinnitas varasemalt väljendatud seisukohta AS SEB Pank pahatahtlikust ja alusetust pankrotiavaldusest," märkis ta. Grove Invest kaalub SEB vastu pahatahtliku pankrotiavaldusega kohtusse minemise eest kahjunõude esitamist, lisas Kergandberg.

SEB Pangalt kommentaari saada ei õnnestunud, kuna panga kommunikatsioonijuhi Silver Vohu sõnul täna avaldatud määrusega alles tutvutakse.

10. märtsil ütles SEB Panga esindaja Marko Siil kohtunik Karin Sonntakile, et dokumentidest lähtudes ei julge nad väita, et Grove Invest on viimase kolme-nelja päevaga muutunud maksejõuliseks ning kinnitas, et pank jääb pankroti algatamise avalduse juurde.

Grove Investi esindaja Erki Kergandberg ütles seejärel kohtule, et ettevõte on valmis oma maksejõulisuse tõestamiseks kohe kohtu deposiiti kandma 12 miljonit krooni.

Varem on Grove Investi pankrotti kohtu kaudu nõudnud OÜ Baltman Eesti juht Sven Ohlau. Pjotr Sedin põhjendas nõuet sellega, et Ohlau tahtis Lutheri kvartalisse korterit osta, kuid tal ei olnud raha ning süüd soovib Sedin saada Ohlault trahvi või kompensatsiooni ärajäänud tehingu eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 16:06
Otsi:

Ava täpsem otsing