LHV: Olympicu tulemused pehmelt öeldes katastroofilised

27. veebruar 2009, 18:51

Olympic Entertainment Group (OEG) 556
miljoni kroonist neljanda kvartali kahjumit kommenteerides ütles LHV analüütik
Sten Pisang, et tulemus kaldub suurõnnetuse piirimaile.

„Olympicu viimase kvartali tulemused olid pehmelt öeldes katastroofilised,“ nentis Pisang ning lisas: "peale tulemusi kinnitab LHV Olympicu aktsiale müü soovitust, mille andsime 2007.a. detsembris.“

Tema sõnul oli ainuke LHV ootustele vastab osa tulude rida. „Viimases kvartalis teeniti 46,2 miljonit eurot tulusid, mis on 2,8% vähem kui prognoosisime. Ärikulud ulatusid 28 miljoni euroni ning ületasid meie ootuseid 14,6%,“ lisas analüütik.

Tema sõnul mõjusid Olympicu neljandale kvartalile kõige laastavamalt tugevalt langenud Ida-Euroopa valuutade kursid ning kasiinode sulgemised (oma osa on ka amortisatsioonikulu arvestamise põhimõtete muutmisel Poolas).

Poola zloti, Ukraina grivna ja Rumeenia leu järsud langused viimases kvartalis avaldusid üle 19 miljonilises valuutakurssidest tingitud kahjumis, selgitas Pisang.

Viimases kvartalis oli Olympic 35,5 miljoni eurone kahjum, mille mastaapsusest annab vast aimu kui tuua võrdluseks, et 2007. aastal teeniti kasumit kokku 23,5 miljonit eurot, võttis analüütik kommentaari kokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2009, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing