Eksperdid: asfaldile tuleb eelistada ajusid

Katariina Krjutškova 27. juuli 2009, 00:00

"Infrastruktuuriinvesteeringute osakaal on liiga suur," väitis Ernst & Young Balticu juhtivkonsultant Tauno Olju reedesel rahandusministeeriumi pressibriifingul.

"Muidugi on infrastruktuuril positiivne mõju tööhõivele, ehitussektorile ja sellele kaasnevatele sektoritele, kuid see toetab tootlikkust ja teadmispõhist majandust ja eksporti pigem kaudselt," üles Olju.

Olju käis välja ka ekspertide seisukoha investeerida kärpimiste arvel 1,2 miljardit ettevõtlusse ning ligi 100 miljonit ümber- ja täiendõppesse.

Vaesuse ja tööpuuduse tõttu on majanduse iseloom muutunud ning eurotoetuste otstarbekas kasutamine on väga oluline just praegu, et turgutada majandust toetuste ja abiprogrammidega, väitis rahandusminister Jürgen Ligi. Tuleb valida ajude ja asfaldi vahel, märkis Ligi.

Ligi arvates ei käi euroraha jaotamise kord majandusolukorraga käsikäes. "Mullid majanduses on likvideeritud, aga euroraha jaotamise struktuurimuutustega on kehvemini," rääkis rahandusminister.

Ligi nentis, et töötute arv muudkui kasvab, kuid Eestil ei ole tekkinud uut efektiivsust, ajumahukust, ekspertvõimekust ega konkurentsivõimet. Ligi peab hädavajalikuks 2007. aastal koostatud toetuste struktuuri muutmist ning kiitis ekspertide ettepanekud üldjoontes heaks. Küll aga nentis rahandusminister, et poliitiliselt võivad need suurt vastuseisu tekitada.

Novembris saadetakse eurotoetuste rakenduskava muutmise ettepanekud Brüsselisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing