Leedu börsil podiseb rahamasin

30. juuli 2009, 15:10

Leedu börsil noteeritud TEO LT madala
aktsia hinna tõttu on aktsia dividenditootlus senise poliitika jätkumisel
muutunud juba vägagi atraktiivseks. Pikaajalisele investorile võiks tegemist
olla korralikku rahavoogu genereeriva atraktiivse investeeringuga.

Ettevõtte teise kvartali tulemused olid väga head – kontsern tõestas, et suudab majandusolukorraga väga hästi kohaneda. Näidatud kasumikasv on eriti ilus Leedu teise kvartali majanduslangust (-22,4%) arvestades. Samas teeb see suur majanduslanguse number ka TEO tuleviku suhtes ettevaatlikumaks – kas nii tugevalt halvenenud keskkonnas on üldse võimalik head kasumitaset hoida ja seeläbi ka kõrget dividendi säilitada.

TEO maksab dividende jaotamata kasumi arvelt, mistõttu viimastel aastatel on dividende makstud rohkem kui aastaga on suudetud kasumit teenida. See ei ole jätkusuutlik. Mäletatavasti maksti viimase aasta eest dividendideks 0,23 litti aktsia kohta. Võime eeldada, et selliseid dividende me lähematel aastatel enam ei näe.

Kui täna investeerida 10 000 litti (45 300 krooni) TEOsse, milliseks võiks kujuneda investori teenistus järgmise viie aasta jooksul.

Eeldused:

1) Aktsia hind kasvab 10% aastas

2) Dividende makstakse iga aasta 0,2 litti aktsia kohta

3) Teenustasud puuduvad

4) TEO aktsionäridele ei tehta1 ülevõtupakkumist

Ilma dividende tagasi investeerimata:

1

Nagu näha oleks meie investeering esitatud eelduste realiseerumisel viie aasta pärast rohkem kui kahekordistunud. Kui aga saadud dividendide eest TEO aktsiaid juurde osta, sel juhul oleks kasv veelgi suurem.

Dividendid investeeritakse:

2 2a 2a

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2009, 17:23
Otsi:

Ava täpsem otsing