Tehingu hind kolmandik madalam

24. august 2009, 00:00

Võrreldes hindade tipuga 2007. aasta kevadel on hinnalangus Tallinna kesklinnas kohati üle 50%, äärelinnas isegi üle 60%, selgub Ober-Hausi II kvartali turuülevaatest.

Endiselt on müügikuulustes olevatel pakkumishindadel ja reaalselt toimunud tehinguhindadel 20-30protsendiline vahe.

Üldises tehingute arvus suureneb jätkuvalt sundmüükide arv, mis võrreldes eelmise aasta II kvartaliga on kahekordistunud. Kuna ostjad on hinnatundlikud, käib piltlikult tingimine iga sendi üle. Arvestatav hulk tehinguid tehakse ilma pangalaenuta.

Kuigi paljude müügipakkumiste hinnad Tallinna kesklinnas ulatuvad üle 50 000 kr/m2 (kuni 20,0 mln kr), ei toimunud sellise hinnaga II kvartalis ühtegi tehingut. Hinnavahemikus 30 000-50 000 kr/m2 toimus üksikuid tehinguid, needki valdavalt vanalinnas, keskmiselt enimväärtustatud avarate vaadetega kõrghoonetes või arhitektuuriliselt hinnatud elamutes. Kesklinnas on uute korterite pakkumine võrreldes vanemate korteritega oluliselt suurem kui äärelinnas.

Üldisele hinnalangusele on suhteliselt hästi vastu pidanud kesklinnaläheduses miljööväärtuslikes piirkondades (Kalamaja, Pelgulinn, Lilleküla) paiknevad korterid. Määravaks on elamu tehniline seisukord, korteriühistu aktiivsus ja laenukoormus.

Enim tehinguid toimub 1- ja 2toaliste odavama hinnaklassiga korteritega. Heas korras 2toaliste korteritega on toimunud tehinguid juba hinnatasemel alla 10 000 kr/m2 ning remontivajavate 2toalistega alates 6500 kr/m2. Äärelinnas on järsult vähenenud suuremate keskküttega korterite tehingute arv, põhjuseks ilmselt kõrged kulud ja langenud nõudlus. Arvestatav hulk tehinguid tehakse ilma pangalaenuta.

Võrreldes eelmise aasta II kvartaliga on üürikorterite hinnalangus 30-40 protsenti. Üldjuhul on isegi kesklinnas ilma sisustuseta korterite vastu väga piiratud üürihuvi. Oluliselt on pikenenud omanike jaoks sobiliku üürniku leidmise periood. Enimnõutud on 1-2toaline korter kesklinnas, hinnavahemikus 2500-5000 krooni kuus, soovitavalt koos köögitehnika ja auto parkimiskohaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing