Siim Sultson • 25. oktoober 2009 kell 21:00

Juhid lõid palgakärpe peale uue firma

"Me ei väljunud korraga, see oli küll ühel päeval. Ma ei tea, mida omanik plaanis, kuid meie küll seda ei plaaninud. Meie nägemused ei klappinud," oli seletusega kimpus Laomaailma reedel ametist lahkunud tegevdirektor Raivo Paiste.

"Minu jaoks on firma eelkõige inimesed," püüdis ta jääda diplomaatiliseks. Koos Paistega läksid Laomaailmast ka müügidirektor, ostujuht, raamatupidaja, IT-arendusjuht ja projektijuht-jurist.

Majandusraskustesse sattunud Laomaailma juhtkonnal oli eksjuhi sõnul tekkinud omanikuga eriarvamus, kuidas olukorda lahendada. Paiste ise kinnitas, et temal polnud plaanis firmat hüljata.

"Septembriks oli Laomaailm jõudnud seisu, kus kärped olid hädavajalikud. Juhtkond ei pidanud kolmekuulist 10protsendilist palgakärpe ettepanekut põhjendatuks ja lahkus," tõdes Tuisk. "Kui pikalt lahkumist plaaniti, ma ei tea. See tuli ikka ootamatult."

Lahkumine selgus kuu aega tagasi, nüüdseks on tema kinnitusel ettevõtte töö ümber korraldatud.

Paiste sõnul on neil meeskond koos, kellega loodi uus firma Cubical OÜ. "Me ei ole Laomaailmale konkurendid, vaid see oli pigem hargnemine," seletas ta. Saime enda hallata PVC-hallid, laoelektroonika ja printerid, lisas Paiste.

"Pigem said lahkujad kaasa selle, mis Laomaailmale jõukohane polnud," kommenteeris Tuisk, kelle sõnul ei viinud lahkujad kaasa kliendibaasi ega saladusi.

Hetkel kuum