28. oktoober 2009 kell 21:00

Nordecon üritab taas Merkot välja puksida

ASi Merko Ehitus juhatuse esimehe Tiit Robeni sõnul on Nordeconi esitatud vaidlustus pahatahtlik ja paneb teadmata ajaks seisma järjekordse maanteeameti suurhanke.

"Nordeconi suuromanik ja ühtlasi ka kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman, kes armastab valjuhäälselt kiruda poliitikuid eurovahendite aeglase kasutuselevõtu pärast, on taas näitamas, et tema sõnad ja teod käivad eri rada," ütles Roben.

Merko on tema sõnul teinud Loo-Maardu teehankel Nordeconist 30 miljonit krooni soodsama pakkumise, kuid viimane on taas vaidlustanud Merko osalemise. "Lumani tegevus lähtub juba mõnda aega printsiibist "ise ei saa ja teistele ka ei anna"," rääkis Roben.

Merko teatel on nende tulek teedeehitusse toonud hinnad alla ja Soomes kartellikokkulepete eest karistada saanud ettevõtted on ka Eestis oma käitumisjoonist muutnud. "Lumani juhtum on aga eriliselt küüniline, sest just see mees on Eesti ettevõtjate seas endale haaranud tõemonopoli," lisas Roben.

Nordecon International ASi nõukogu esimees Toomas Luman ütles, et vaide kohta peab Vingi käest küsima. "Kontsernis tegelen mina strateegilise juhtimisega ja üks riigihanke vaie, isegi siis, kui sinna on kuidagi Merko kaasatud, jääb igal juhul taktikalisele tasandile," lisas ta.

"Mis puudutab härra Robeni sügavalt asjatundlikku hinnangut minu isikuomadustele, siis mulle ei meenu, et ma kunagi oma elus oleksin isiklikult temaga vestelnud," jätkas Luman. "Järelikult ta diagnoosib seda fotole vaadates ja see viitab tema sügava selgeltnägija võimekusele."

Nordecon Infra ASi nõukogu esimees Jaano Vink ütles, et nad on vaidlustuse esitanud Loo-Maardu teehankel, nagu seadus võimaldab. "Kuid meie vaidlustuse mõte ei ole see, et meid häiriks Merko Ehituse registrinumber, vaid see, et ühispakkumus ei vasta meie hinnangul riigihanke tingimustele," selgitas ta. "See on kõige tavalisem riigihanke vaidlus, mida ikka ette tuleb ja kus osalejad kaitsevad oma õigusi."

NCC Ehitus ASi juhatuse liige ja ehitusettevõtjate liidu juhatuse aseesimees Toomas Aak peab vaidlustamist juriidiliseks mõõkade ristamiseks, kus absoluutset tõde pole.

"Igaüks kaitseb iseennast ja oma nahka. Eks Luman võitleb Nordeconi huvide eest," rääkis Aak, kelle arvates on väljastpoolt vaadates asjal siiski halb maik juures, kuna vaidluse tõttu takerdub euromiljonite kastutuselevõtt.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Hetkel kuum