Kadrin Karner • 29. november 2009 kell 21:00

Facio Ehituse ühe omaniku raskustes firma müüb vara

Fine Kinnisvara ei ole oma 2008. aasta majandusaasta aruannet avaldanud. 2007. aasta aruande kohaselt oli ettevõttel 236 miljoni krooni eest võlgasid.

Kinnisvarafirma omanikud on äriregistriandmetel SAV Baltics OÜ kaudu Janek ja Kaido Saveljev. 27. novembri seisuga on ettevõtte maksuvõlg Krediidiinfo andmetel üle 4 miljoni krooni, millele lisandub üle 719 000 krooni intressi.

Fine Kinnisvara majandusaasta aruande kohaselt on ettevõtte saadud laenude tagatiseks panditud varades ja kinnisvarainvesteeringutes kajastatud kinnistud, omanike käendused ja 35% Facio Ehituse ASi aktsiad kokku summas 225,7 miljonit krooni.

Fine Kinnisvara omanik Kaido Saveljev ei kinnita ega lükka ümber väidet, et on laene taganud ASi Facio Ehitus aktsiatega.

Kaido Saveljev on äriregistri andmetel 23,75% Facio Ehituse aktsiate omanik. Fine Kinnisvara 2007. aasta majandusaasta aruande kohaselt on laenude tagatiseks panditud 35% Facio Ehituse aktsiatest.

"Mul ei ole kunagi olnud 35% Facio Ehituse aktsiatest. Ma ei tea, kust säärane info pärit on," ütles Saveljev. Kuuldes, et andmed pärinevad tema osalusega Fine Kinnisvara majandusaasta aruandest, ütles Saveljev, et ei tea, kuidas "see sinna sisse läks". Saveljev lisas, et tema osalus Facio Ehituses on kogu aeg olnud 23,75%.

Küsimusele, kas Facio Ehituse aktsiatega on tagatud laene, vastas Saveljev: "Seda ma ei saa kommenteerida." Mitu Fine Kinnisvara kinnistut Tallinnas ja Harku vallas, mille kohtutäiturid on enampakkumisele pannud, toidavad laenu hüvitamise eesmärki. "See on üks moodus pangalaenu tasuda," ütles Saveljev ning tunnistas, et praegu ollakse tõesti laenude tasumisega jännis.

Kas raskused saavad ettevõttele ka saatuslikuks, omanik praegu öelda ei teadnud. Likvideerimisel Fine Kinnisvara Saveljevi kinnitusel ei ole ning ka pankrotimenetlust pole algatatud.

Hetkel kuum