Swedbankis terendavad Rootsis hiidboonused

Sirje Rank 23. detsember 2009, 10:29

Finantskriisis kõige kõvemini vankunud Swedbank valmistub kevadiseks boonuste sajuks – Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet rehkendab, et boonused küünivad kuni 200 miljonile Rootsi kroonile hoolimata panga suurest kahjumist ja riigi abi kasutamisest.

„Seni oleme boonusteks kõrvale pannud umbes 400 miljonit Rootsi krooni. Kui palju neljandas kvartalis lisandub, on vara öelda. Kõike raha me muidugi välja ei maksa, kuna aastakahjumit tõttu saab nõukogu kogusummat vähendada,“ ütles lehele Swedbanki kommunikatsioonijuht Thomas Backteman.

Vähendamine ei tähenda aga boonuste maksmata jätmist, nentis Backteman, kuna töötajatega on olemas kokkulepped ja neist ei saa niisama mööda vaadata.

Svenska Dagbladet rehkendab, et kevadel võidakse välja maksta 100-200 miljonit Rootsi krooni, mida on kinnitanud ka allikad Swedbankist. Täiendavad 50-100 miljonit Rootsi krooni makstakse välja kolme aasta pärast.

See on väga suur raha pangas, mille kahjum küünib kümnele miljardile Rootsi kroonile, nendib leht. Riigi abiga on pank soodsalt laenanud 300 miljardit Rootsi krooni, samuti on aktsionäridelt kahel korral raha juurde küsitud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. December 2009, 11:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing