Katre Pilvinski • 19. mai 2010 kell 12:48

Sampo Life: lühikeseks müügi keeld võib olla Merkelile soodne

Riigikantsleri Angela Merkelile võib see küll olla poliitiliselt soodne otsus kogumaks siseriikliku toetust Kreeka abipaketile, kuid finantsturgudele see otsus ei meeldi, tõdes Sampo Life'i investeeringute juht Paul Lukka.

"Saksamaa finantsregulaatori BaFin-i eilne otsus keelustada teatud riigivõlakirjade, CDS-ide ja finantsettevõtete lühikeseks müük, juhul kui investeeringuid nendesse instrumentidesse ei ole, on tähelepanu suunamine valesse kohta," sõnas Lukka.

"Riigikantsleri Angela Merkelile võib see küll olla poliitiliselt soodne otsus kogumaks siseriikliku toetust Kreeka abipaketile, kuid finantsturgudele see otsus ei meeldi," märkis ta.

Lukka ütles, et selle asemel, et kasutusele võtta meetmeid eelarvete stabiliseerimiseks, üritatakse piirata finantsinstrumentide kasutamist ja kapitaliturgude õiglast hindade kujunemist. "Turud aga tõlgendavad seda kui probleemide ignoreerimist ja lahenduste edasi lükkamist."

"Peale eilset otsust kukkus euro öösel Aasia finantsturgudel langustsükli madalamatele tasemetele. Euroopa on taaskord vähendanud investorite usku, et õigel ajal suudetakse teha õigeid otsuseid. Aktsiaturgudel on oodata volatiilsuse suurenemist. Saksa riigivõlakirjade tootlustasemed langevad veelgi, kuid riskipreemiad hakkavad peale vahepealset stabiilsust tõusma," rääkis Lukka.

 

 

Hetkel kuum