Birjo Must • 16. september 2010 kell 11:50

Fondi tegevus laialivalguv

Tänaseks pea kolm ja pool aastat tegutsenud Arengufondi fookus jääb riigikogu liikmetele siiani segaseks.

Riigikogu liikme Keit Pentuse sõnul kutsuti Arengufond ellu just selletõttu, et see müüks meie lahendusi Eestist välja ja tooks Eestisse välisinvesteeringuid. „Minu arvates on üks Arengufondi tänastest hädadest see, et tegeletakse kõigega ja fondi fookus on suhteliselt killustunud,“ sõnas Pentus. Täna riigikogus esitatud ettekande ajal viitsasid Arengufondi konkreetsete arengusuundumuste laialivalgumisele ka näiteks Urmas Klaas ja Tõnis Kõiv.

Arengufondi esimehe Ott Pärna sõnul on konkreetsete tööülesannete paikapanemine alles nii EAS-i kui ka majandusministeeriumiga arutamisel. Tema arvates tuleks selleks, et midagi tõesti ära teha Arengufondi vastutust ja mandaati laiendada. „Mis puutub aga välisinvesteeringute riiki toomisesse, siis seda mandaati pole Arengufondile antud, see kuulub hoopis EAS-i ja osaliselt välisministeeriumi tegevusalasse,“ ütles Pärna.

„Arengufond on täna mandaadi järgi ühelt poolt riskikapitali fond, aga seda võiks laiendada selliselt, et kogu selle agressiivse ettevõtluse arendamine on ühe vastutaja all Eestis,“ mainis Pärna. Mehe sõnul püütakse Arengufondi tegevust fokuseerida, kuid keeruliseks muudab asja see, et fookused on Eesti erisektoritel väga erinevad.

Hetkel kuum