Väinu Rozental • 13. november 2010 kell 6:33

Rikkis euroarvutite hulk jääb lubatava praagiprotsendi sisse

Neljapäevase seisuga on garantiikorras tagasi toodud veidi üle 20 eurokalkulaatori, mis jääb lubatava praagiprotsendi sisse, ütles Delfile rahandusministeeriumi projektijuht Ingvar Bärenklau.

Eurokalkulaatorid tootis Eesti jaoks spetsiaalselt Hiina ettevõte Putian Hanjiang Bai Li Electronics Co, ühtekokku valmistati neid 580 000 tükki ning lisaks otsepostitusele – Eesti Post toimetab 17. novembriks kalkulaatori kõigile Eesti leibkondadele ehk kokku 561 000 aadressile – jagatakse seadeldisi sõjaväeosadele, vanglatele, sotsiaalhoolekandeasutustele ja bussiettevõtetele.

Kalkulaatorite garantii kehtib kaks aastat ja garantiivahetust teostab kauplusekett Euronics. „Eksperdid annavad tavaliseks veaprotsendiks 0,1-0,3, mis on selliste suurte partiide puhul täiesti normaalne,“ ütles Bärenklau ja lisas, et 561 000 kalkulaatori puhul võiks seega praagiks osutuda pooltuhat kuni 1700.

Eurokalkulaatorite valmistamine, kohaletoimetamine ja laialisaatmine läheb riigile maksma umbes 5,5 miljonit krooni, millest poole saab Eesti tagasi Euroopa Komisjonilt.

Hetkel kuum