Rohelised panustavad kodanikupalgale ja poliitilise korra muutmisele

Väinu Rozental 15. jaanuar 2011, 15:43

Täna kogunenud Eestimaa rohelised keskenduvad kevadiste valimiste eel kodanikupalgale, poliitilise korra muutmisele ja jätkusuutlikule majanduskorraldusele, valimissõnumid täpsustuvad erakonna valimisprogrammi üldkoosolekul 29. jaanuaril.

“On aeg mõista, et kõik on kõigega seotud: vaid inimest ja keskkonda arvestav majandus ja ühiskond saavad olla jätkusuutlikud; vaid elurikas ühiskond püsib ja areneb” selgitas Delfile roheliste kolme põhilist teemat valimiste eel Marek Strandberg.

Rohelised soovivad alandada erakondade moodustamiseks vajalikku liikmete arvu nii, et neid oleks lihtsam luua ja olemasolevatest erakondadest saaksid teisel moel mõtlevad seltskonnad eralduda, luues oma mõtteid kandva erakonna.
Riigikogu valimisi reguleeriv seadus vajab kohandamist, et valmismatemaatika oleks selge ja nähtavalt mõistetav: enim hääli saanu olgu selgemalt ka valituks osutunu, häälte ülekandmise ja kompenseerimise tänane mehhanism on üleliia keerukas ning suuri poliitjõude soosiv.

Kodanikupalk peaks roheliste arvates asendama ja täiendama seniseid sotsiaaltoetusi, mitte pensione ja emapalka, ning ideaalis oleks kõigile makstav igakuine tasu, mille allikaks näevad idee väljapakkujad põlevkivi ning maavarade kasutamise märkimisväärset maksustamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. January 2011, 15:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing