Silvia Kruusmaa • 27. jaanuar 2011 kell 13:58

Opositsioon ootab Savisaare umbusaldamiseks ka keskerakondlaste allkirju

Tallinna linna sotsidest, reformistidest ja IRL-st koosnev opositsioon loodab, et linnapea Edgar Savisaare umbusaldamine seekord õnnestub, selleks peaks vähemalt viis keskerakondlast linnapea umbusaldamise poolt hääletama.

"Umbusaldusavalduse eesmärgiks ei ole seekord piirduda linnapea Edgar Savisaare ebaeetilisele ja riigi julgeolekut ohustavale tegevusele ja käitumisele hinnangu andmiseks, vaid opositsiooni ühise jõupingutuse ja selgitustööga tagada umbusalduseavalduse läbiminemiseks vajalik linnavolikogu enamus," selgitas Raudne.

Tallinna linnavolikogu kõik kolm opositsioonierakonda on ühinenud linnapea Edgar Savisaare umbusaldamiseks, kuid opositsiooni tänasel ühisnõupidamisel langenud otsusega ei anta seda veel täna käiku, vaid oodatakse kahe nädala jooksul umbusaldusavaldusele alla kirjutama veel ka kõiki ausaid keskerakondlasi. „Umbusaldusavaldus on väga tõsine linnakodanike rahulolematuse väljendus. Hetkel on linnapea ametist vabastamiseks puudu viie keskerakondlase allkirjad. Seetõttu pöördume kõigi keskerakondlaste poole, kes pole rahul praeguse linnapea tegevusega, kuid pole seni julgenud oma rahulolematust väljendada,“ sõnas Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. 

Raudne meenutas, et oma selget rahulolematust Savisaare juhtimisel Keskerakonda ähvardava sisulise pankrotiga on näidanud Keskerakonna juhtpoliitikute Kalle Laaneti ja Ain Seppiku kõrval mitmed linnavolikogu keskerakondlastest liikmed. "Anname järgmise kahe nädala jooksul võimaluse kõigile Keskerakonna saadikutele näidata, et Savisaare ja Keskerakonna vahele ei saa seada võrdusmärki ja hämarate tegude pärast peab vastutama neid sooritanud isik, mitte kogu erakond,“ lisas Raudne.

Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juhi Jaak Juske sõnul on umbusaldus suunatud puhtalt Tallinna linnapea Edgar Savisaare, mitte Keskerakonna vastu.

Hetkel kuum