Luik: kas allikas on jooma hakanud?

Kaisa Gabral 04. veebruar 2011, 15:10

Küsides mõned kuud tagasi Ekspress Grupi suuromanikult Hans H. Luigelt võimaliku Express Posti müügi kohta jäi ettevõtja napisõnaliseks vihjates võimaliku allika alkoholilembusele.

„Kas teie allikas on jälle  jooma hakanud? Eelmine kord kirjutasite, et allika väitel müüme oma trükikoda. Nüüd Express Posti jutt. Ekspress Grupi nõukogu pole seda teemat isegi päevakorraväliselt puudutanud,“ kirjutas Luik toona e-kirjas.

Ka Ekspress Grupi juht Gunnar Kobin jäi tookord napisõnaliseks. „Ekspress Grupil ei ole finantsprobleeme. Meenutan, et suurendasime kevadel värsket kapitali ja meie majandustulemused sel aastal (eelmisel aastal – toim) on olnud head. Ehk siis meil ei ole mingit vajadust tegeleda firesale-ettevõtmistega ja paaniliselt ettevõtteid müüa. Mis puutub Express Posti võimalikku müüki, siis ma ei saa kommenteerida kuulujutte. Me räägime ja mõtleme kogu aeg oma strateegia peale, seal hulgas, mida osta ja müüa tasuks,“ märkis Kobin.

Eesti Meedia juht Mart Kadastik lausus siis, et Ekspress Posti võimaliku müügi jutud on liikunud juba viis aastat. „See on samal tasemel ka praegu. Midagi konkreetsemaks pole läinud.  Huvi tuleb ilmselt Ekspress Grupilt, mis tahab oma finantspositisooni parandada,“ lausus Kadastik.

Täna teatas AS Ekspress Grupp börsile, et sõlmis eellepingu osaluse müümiseks ajalehtede kojukandega tegelevas ettevõttes AS Express Post. Osaluse omandajaks on AS Eesti Post. Eellepingu järgi on tehingu hinnaks EUR 2 621 100.

Ekspress Grupp põhjendas soovi loobuda osalusest Express Postis strateegiaga keskenduda üha enam elektroonilisele meediale. Sellest tulenevalt väheneb nimetatud ettevõtte strateegiline väärtus Ekspress Grupile. Samas võimaldab Express Posti ning Eesti Posti võimalik liitumine muuta läbi erinevate toimingute ühendamise ajalehtede kojukannet efektiivsemaks. Lõpliku ostu-müügi lepingu sõlmib Ekspress Grupp pärast koondumisloa saamist Konkurentsiametilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2011, 20:05
Otsi:

Ava täpsem otsing