Töötavate pensionäride pensionid mõnevõrra suurenesid  

Silvia Kruusmaa 11. aprill 2011, 15:05

Riiklikud pensionid tänavu indekseerimisega ei muutunud. Siiski  suurenesid mõnevõrra töötavate pensionäride pensionid – vastavalt igaühe personaalsele aastakoefitsiendile.

Ligi 126 500 pensionärile, kes möödunud aastal töötasid ja saadud tulult sotsiaalmaksu maksid, arvutati 1. aprilliks pensionikindlustuse registri andmete alusel personaalne aastakoefitsient. Sõltuvalt aastakoefitsiendist suurenes ka igaühe pensioni kindlustusosak ning seega kogu pension. Seejuures ei oma tähtsust, kas inimene töötas terve aasta või paar kuud, kas täistööajaga või vähem. Pension suurenes vastavalt isiku tulult arvestatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa suurusele.

Riikliku pensionikindlustuse registri andmetel arvutati eelmise aasta eest koefitsient 1 sellele isikule, kelle sotsiaalmaksuga maksustatav sissetulek 2010. aastal oli keskmiselt  11 179 krooni kuus ja ta ei olnud liitunud pensioni II sambaga.

Kui eelmise aasta keskmine maksustatav tulu oli nimetatud summast väiksem, siis on aastakoefitsient väiksem kui 1 ja pension suurenes suhteliselt vähe.

Need inimesed, kes teenisid 11 179 kroonist suuremat tulu ja maksid seega ka rohkem sotsiaalmaksu, said aastakoefitsiendi suurema kui 1 ja nende pension suurenes rohkem.

Aastakoefitsiendi 1 väärtus on võrdne kehtiva aastahindega 4, 343 eurot.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2011, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing