Kõuts nõustab Rahumägi turvafirmat

Hannes Sarv 02. mai 2011, 17:16

Kunagisest kaitseväe juhist ja eelmisesse riigikogu koosseisu kuulunud Tarmo Kõutsist on saanud Jaanus Rahumägi turvafirma kodulehe andmeil ettevõtte nõukoja juht. Kõutsi sõnul ei saa ta firma nõustamise eest mingit tasu. 

„Ma ei ole oma hinge maha müünud, ärge seda otsige minu käest,“ ütles Kõuts kommentaariks küsimusele, kas ta on turvafirma palgal. „Ma olen püüdnud konsulteerida kõiki osapooli, kes võitlevad Somaalia piraatlusega – sealhulgas Eesti mereväge ja ka võimalikke Eesti turvafirmasid, kes võiksid soovida seal osaleda,“ selgitas Kõuts. Kuigi tal mingit töösuhet ESC-ga ei ole, märkis Kõuts, et ta ei keelanud oma nime väljapanekut firma kodulehel, kui seda peaks piirkonnas tegutsemiseks vaja minema.

Kõutsi üheks olulisemaks teemaks eelmise riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmena oli võitlus Somaalia piraatlusega. Näiteks oli ta piraatidevastast võitlust käsitleva Euroopa Liidu raporti üks koostajatest.

Teise endise riigikogulase Rahumägi kontrolli all oleva turvafirma OÜ ESC üks tegevussuundi on samuti võitlus Somaalia piraatidega India ookeanil Adeni lahe piirkonnas. 
   
Sügisel teatas toona veel riigikogus olnud Rahumägi, et omandas OÜ Kitevale kaudu ESC-s 70% suuruse osaluse. Tegelikult oli Rahumägi sama firma asutaja ja sügisel liikus osalus ESC-s  tema kätte tagasi. Firma väiksemad osanikud on Rahumägi belglasest äripartner Eric J. Van de Wynkele ja Henn Ruubel.

Märtsis kirjutas Eesti Päevaleht, et OÜ ESC korraldab infopäevi kaitseväelastele ja kutsub kutselisi sõdureid kõrge palga eest piraatidega võitlema. „Eestis ei värba endisi sõjaväelasi ainult ESC, vaid ka Briti ja Ameerika firmad,” ütles Rahumägi toona Päevalehele. „Need Eesti poisid, kes praegu töötavad näiteks Briti eraturvafirmades Afganistanis või Iraagis, on valmis tulema tööle ESC-sse kodumaist kapitali teenima,” sõnas ta.

Kõuts ja Rahumägi ei kuulu märtsis valitud uue riigikogu koosseisu. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2011, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing