Viisnurk ja Olainfarm - midagi kasvu otsijatele

Raivo Sormunen 02. juuni 2011, 00:00

Juunikuud alustas Balti börsidel kõige vingemalt Läti ravimifirma Olainfarm aktsia. Aga ega ka Viisnurk palju maha jäänud. Mõlemad on praegu ühed huvitavamad investeeringud Balti turul tegutsevate kasvuinvestorite jaoks.

Olainfarmi prognoosi hakatakse uskuma. Olainfarm tuli üleeile õhtul välja väga heade esimese kvartali tulemustega, näidates nii rekordilist 1,72 miljoni latist kasumit kui ka ajaloo parimat, 8,2 miljoni latist müüginumbrit.

Viimase aasta jooksul väga ilusas trendis ülesmäge roninud aktsia jõudis eile 2,69 latinini. Tõenäoliselt hakkavad investorid üha enam uskuma Olainfarmi 2011. aastaks antud 5,1 miljoni latist kasumiprognoosi. Ning kui ka kasum nii kõrge ei tule, on ettevõtte fundamentaalselt väga hästi hinnatud. Nii näiteks ootab Swedbank geneerilisi ravimeid tootvalt firmalt 4,6 miljoni latist kasumit. Ettevõtte P/E (hinna/tulu) suhe oleks kasumiprognooside juures atraktiivsed 7,5-8,5. Väike pluss on ka veel see, et sellest aastast hakkas ravimifirma dividende maksma.

Milliseks muutub Viisnurk? Teine särav aktsia oli Viisnurk, mis lõpetas 1,8 eurol ehk kõrgeimal tasemel pärast 14. aprilli 2008.

Viisnurga aktsia on tõusnud alates 25. maist, kui ettevõte ostis enampakkumise käigus 4 miljoni euro eest Püssis asuva kiudplaadivabriku.

Viisnurga teatel maksis 2009. aastal valminud ehitis rohkem kui 14,7 miljonit eurot. Kui Viisnurk saab Püssi vabrikule hoo sisse ja rahavood taha, siis on ettevõttel reaalne võimalus hakata juba lähitulevikus oma bilansis Püssi tehase varasid üles hindama ja tõstma sellega Viisnurga varade mahtu, mis ulatusid märtsi lõpus 9,57 miljoni euroni. Samuti võiks anda Püssi tehase omandamine Viisnurga juhi Andres Kivistiku sõnul ettevõtte aastakäibele otsa umbes 7-8 miljonit eurot, mis samuti on praeguse müügimahuga (2010. a 13,9 mln eurot) kõrval vägagi märkimisväärne lisa ning aitaks tõsta Viisnurga aastakasumi tõenäoliselt üle miljoni euro.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing