Haiglajuht keelas rahulolu uurimise

14. juuni 2011, 12:56

Meditsiiniuudised korraldas mai lõpus Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) töötajatele anonüümse veebipõhise rahulolu-uuringu, kuid haigla juht Boris Kirt keelas sellele vastamise ning lasi küsitluslehe sulgeda.

Osal meedikutest õnnestus seda siiski era-aadresside kaudu vastata.

Küsitluse saatsime laiali 24. mai hommikul pärast mitut ebaõnnestunud katset, kuna haigla turvamüür on blokeerinud kirjad Meditsiiniuudiste massposti aadressilt. Lõpuks läks see välja eraldi tehtud aadressilt umbes sajakonna töötaja tööaadressile, sealhulgas kliinikute juhtidele.

Loetud minutite pärast helistas haiglajuht Boris Kirt. „Miks te segate töötajaid töö ajal, nad peavad patsientidega tegelema,“ pahandas Kirt. Arvamuse peale, et arstid ja õed võivad küsimustikule vastata pärast tööd ning vastamine ei võta rohkem kui viis minutit, ütles Kirt, et see ei loe: vastamine vajab süvenemist.

„Miks te korraldate selliseid asju üle meie peade,“ lisas Kirt, “oleksite tulnud ja rääkinud, et soovite sellist uuringut teha.“  Palvele, kas pärast küsitluse tulemuste selgumist on võimalik saada kommentaare, vastas Kirt, et ta anna kommentaare. Sellele palvele jäi ta kindlaks vaatamata korduvatele pöördumistele.

Pärast telefonikõne asus Kirt tegutsema. Vähem kui tunni jooksul suleti kõikides haigla tööarvutites ligipääs küsitluse veebilehele. Nende töötajate arvutitest, kes küsitlust polnud jõudnud avada, kustutati see lihtsalt ära. Praeguseks on keelatud igasuguste e-kirjade saatmine Äripäeva ja Meditsiiniuudiste aadressilt. Näiteks ei ole võimalik saata arstiaja tühistust haigla kodulehel antud aadressile.

Haigla töötajad kommenteerisid sulgemist anonüümselt, kuna kartsid sanktsioone. „Oleksin kindlasti teie ankeedi täitnud, sest arvamus meie haigla sisekliima kohta on mul täiesti olemas, kuid kahjuks uus ankeet minuni ei jõudnudki,“ kurtis üks arstidest. Teine kirjutas: „Kahjuks meie haigla arvutis see küsitlus meie haigla IT tubli turvakontrolli tõttu ei avane.“

„Olen sellega harjunud, kuna meie IT inimesed on saanud ka varasemal perioodil käske meie e-maile kontrollida ja mõne ilmunud artikli kohta kommentaare saatnud isikuid tuvastada,“ kirjutas kolmas.

Inimesi püüti mõjutada ka teisel viisil. LTKH ravijuht Imbi Moks saatis kiirelt kliinikute juhtidele ringkirja. „Loodan, et teil jätkub kainet mõistust küsimustikule mitte vastata ja ka oma alluvatele selgituste jagamisel,“ kirjutas ravijuht. „Vastasel juhul anname ise Meditsiiniuudistele võimaluse tõelise skandaali korraldamiseks ja haigla maine kujundamiseks,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing