Hiina aktsiaturg kaheksa ja poole kuu madalaimal tasemel

Birjo Must 17. juuni 2011, 14:32

Hongkongi aktsiad kukkusid sel nädalal läbi kahest olulisest toetustasemest kui Shanghai peamine aktsiaindeks libises oma kaheksa ja poole kuu madalaimale tasemele.

Hang Sengi indeks kukkus täna 1,2% 21 695 punktile, mis teeb kokku sel kuul languseks kokku 8%.  See on halvim kahenädalane langus alates eelmisest novembrist.

Hiinas langes Shanghai Composite indeks 0,8%, mis teeb juunikuu kahjumiks 3,7%. “Kui aus olla, siis üsna mitmed lühiajalised tüübid on saanud haiget proovides püüda kukkuvat nuga,” kommenteeris Hongkongi Louis Capital Marketsi direktor Tom Kaan.

“Ma olen kindel, et reaalne raha istub kõrvaltvaatajana, sest keegi ei taha, et sind nähakse ostmas sellisel turul,” lisas ta. “Kreeka on oluline tegur, kuid isegi kui see pole Kreeka, on see USA võla lagi. Kui ka see mitte, siis Hiina rahamured.”

Välisinvestorid on muutunud Hiina börside suhtes eriti ettevaatlikuks just tänu Lääne-Hiina internetimullile.  Lisaks ka küsimuste pärast China Inc juhtimise osas, kus valitsevad vastuolud Sino-Foresti ja Harbin Electrici osas.

Hiina peamine internetifirma Tencent Holdings Ltd, mis on olnud üsna väljapaistev Hang Seng indeksis sel aastal, kukkus 4,2%. Ettevõtte aktsiad on viimase kuuga langenud 15%. 

Pessmismile on lisatud veel ka kartused Hiina majanduskasvu aeglustumise pärast. Kuigi viimased andmed näitavad majanduskasvu mõningast jahenemist, siis mõned turujälgijad ootavad rasket maandumist.

Shanghai Composite indeks kaotas nädalaga 2,3% ning lõpetas 2642,8 punktil, mis on selle aasta madalaim tase.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2011, 15:26
Otsi:

Ava täpsem otsing