Täna oli Helsingi börsil tugev tõusupäev

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 29. juuni 2011, 19:29

Helsingi üldindeks tõusis täna tublisti juba enne Kreeka valitsuse hääletustulemuste avalikustamist. Päeva lõpuks sai tõusuks koguni 3,47%. Kõik suured ettevõtted olid tõusus ning kesksuurtest oli ainukeseks langejaks Viking Line, -2%. Väiksemate firmade hulgas, eriti sendiaktsiates oli väikseid langejaid.

Wärtsilä teavitas ühisettevõte loomisest Hiina firma CuiXing Marine Offshore Engineeringiga ning ka kinnitas lepingu sõlmimisest Eesti Elering´iga kahe, 250 MW koguvõimsusega varuelektrijaama ehitamiseks. Lepingu maht on 129 miljonit eurot ning esimene jaam peaks valmima kevadel aastal 2013 ning teine sügisel 2014. Wärtsilä aktsia tõusis täna 6,22%, ning oli suurettevõtedest teiseks suurim tõusja Konecranes´i järel.

Tarkvarafirma ja Nokia allhankija Ixonos teatas tõhustamismeetmedest ning üksuste sulgemisest Taanis ja USA-s. Aktsia langes veidi.

Ålandsbanken planeerib aktsiaemissiooni selle aasta jooksul. Eesti investorile võiks soovitada kaaluda osalemist selle Soome mõistes väikse, kuid oma sektoris tugeva panga emissioonile, sest omanike hulka kuulub ka näiteks IKEA miljardärist omanik Ingvar Kamprad.

OMX Helsinki tõusis täna 3,47% ning Nokia 3,20%.

Tänase päeva suurimad tõusjad ja langejad:
Tõusjad: Tecnotree +20.00%, Raisio V +19.47%, Ålandsbanken A +7.78%, HKScan +7.72%, Teleste +6.57%
Langejad: Biohit -0.41%, Ixonos -1.05%, Tulikivi A -1.09%, Lännen Tehtaat -1.67%, Viking Line -2.00%

Juunikuu alguses kirjutasin, et ei soovita teha aktsiainvesteeringuid juunikuus. Soome börs ongi olnud languses terve juunikuu - v.a. tänast kurssitõusu.

Nüüd muutaksin seda soovitust juba ostu peale, eriti nüüd peale seda, kui Kreeka kiitis kärpekava heaks. Arvan, et tuleme nägema edaspidi kursitõusu peale mitmekuulist langust, see ei pruugi ilmtingimata kehtida arenevatel turgudel, näiteks Baltimaades. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. June 2011, 19:57
Otsi:

Ava täpsem otsing