Ebakindlus Euroopas suunab investoreid USA võlakirjade poole

Maarja-Liis Mitri 18. juuli 2011, 17:57

Vaatamata probleemidele USA majanduses ja jätkuvatele vaidlustele riigi võlapiiri üle, tõusid esmaspäeval USA võlakirjade hinnad, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Kui USA seadusandjad võlapiiri osas kokkulepet ei saavuta, ähvardab riiki maksejõuetus. Sellest hoolimata ostavad investorid aga Ühendriikide võlakirju, et leida kaitset ebakindluse eest Euroopas.

Reedel avalikustatud Euroopa pankade stressitesti tulemuste kohaselt ei ole kaheksa panka võimelised üle elama pikaajalist majanduslangust. Investoritele valmistab muret ka asjaolu, et stressitest polnud piisavalt karm ega võtnud arvesse Kreeka potentsiaalset pankrotti.

Kuigi Ühendriikide presidendil Barack Obamal on jäänud vaid viis päeva, et jõuda riigivõla suurendamise osas kokkuleppele,  tunduvad probleemid Euroopas palju tõsisemad. Põhjenduseks tõi Jim Golden, kes tegeleb investeerimispangas Jefferies & Co USA võlakirjadega, et Euroopa probleemid muudab komplitseeritumaks suur osaliste arv. Seejuures polevat sugugi välistatud, et lahenduste leidmine ei võiks hõlmata ühe või teise riigi lühiajalist maksejõuetust. USA probleeme nimetas ta seevastu lühiajaliseks, lisades, et vaevalt on kedagi, kes usub Ühendriikide maksejõuetuse võimalikkusesse.

USA kümneaastase riigivõlakirja hinnaks oli täna 2,89 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. July 2011, 17:57
Otsi:

Ava täpsem otsing