Saksa poliitikud soovitavad Hispaanial ja Itaalial kullareserve müüa

Sirje Rank 10. august 2011, 11:28

Saksamaa valitsuskoalitsiooni liikmed survestavad Itaaliat ja Hispaaniat oma kullareserve käiku laskma, et vähendada vajadust Euroopa Keskpanga tugiostudeks euroala võlakirjaturul, kirjutab Financial Times Deutscheland.

„Neil tuleb endil oma eelarved korda teha, sealhulgas erastamise ja kullareservide müügiga,“ ütles kristlike demokraatide (CDU) kõneisik Michael Fuchs.

Saksa liberaalide (FDP) ökonomisti Frank Schäffleri sõnul tuleb Hispaanial ja Itaalial esmalt omad reservid käiku lasta enne kui Euroopast abi küsima minnakse."Ma pean suure võlakoormagfa riikide kulla müüki nagu ka Euroopa Keskpangale kullareservide tagatiseks andmist hädavajalikuks," ütles Frank Schäffler. "Põhimõtteliselt võiksid need riigid oma varasid kasutada, enne kui teistelt abi küsida."

Itaalia kullareservid on maailmas IMFi, Saksamaa ja USA järel suuruselt neljandal kohal olles väärt umbes 134 miljardit dollarit. Võlakirju on Itaalial üleval 1,8 triljoni euro väärtuses.

Hispaania aga müüs suure osa oma kullavarudest aastatel 2005-2007. Riigi kullareservi suurus on rahandusminister Elena Salgado sõnul vaid 11,3 miljardit eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. August 2011, 11:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing