Sirje Rank • 5. august 2011 kell 8:43

Itaalia ja Hispaania laenukulud kõrgustes

Itaalia kümneaastase tähtajaga võlakirjade tootlus kerkis täna rekordile, kui turgudel süvenesid kartused, et euroala võlakriis on kontrolli alt väljumas.

Itaalia võlakirjade tootlus kerkis 0,15 protsendipunkti võrra 6,350%-le, käristades vahe Saksamaa võlakirjadega 4,11 protsendipunktile. See on euro käibeoleku aja uus rekord, vahendas agentuur Dow Jones.

Hispaania kümneaastase tähtajaga võlakirjade tootlus kerkis 0,14 protsendipunkti võrra 6,358%-le. Vahe Saksamaa sama tähtajaga võlakirjadega kärises rekordilisele 4,10 protsendipunktile.

Hispaania ja Itaalia võlakirjade hind langes sellest hoolimata, et Euroopa Keskpank alustas eile pärast üle nelja kuu kestnud pausi uuesti euroala riikide võlakirjade tugioste.

Turud ei usu, et isegi Euroopa Keskpank suudaks kriisi levikut pidama saada. Seda enam, et eile tunnistas Euroopa Keskpanga juht Jean-Claude Trichet, et otsus uuesti võlakirju ostma hakata ei olnud üksmeelne ning et kauplejate teateil ostis keskpank eile Iirimaa ja Portugali võlakirju.

„See, et Euroopa Keskpank ei söandanud puutuda Itaalia ja Hispaania võlakirju ning et otsus tugiostudega Portugali ja Iirimaad toetada ei olnud üksmeelne, paneb turu Euroopa Keskpanga otsustavuses kahtlema,“ kirjutasid tänases hinnangus Commerzbanki strateegid.

Päeva peale Hispaania ja Itaalia võlakirjade tootlus siiski alanes - turul levisid kuuldused, et Euroopa Keskpank valmistub interventsiooniks.

Hetkel kuum