Alyona Stadnik • 23. august 2011 kell 11:25

Imre Madison: Baltimaad teevad koostööd probleemi korral 

Balti riigid suudavad koostöö toimima saada üldjuhul vaid siis, kui tekib vajadus mobiliseerida oma tegevus ühise probleemi lahendamiseks, vastas Mandatum Life`i juhatuse esimees Imre Madison päevaküsimusele.

„Seni saab positiivseid näiteid tuua pigem poliitikast ja needki näited jäävad enamuses kusagile 20 aasta taha, viimasena meenub vahest ehk ühine toetus Gruusiale 2008. aasta augustisündmuste ajal ja järel,“ lausus Madison.

Ta usub, et ühishuvi ja ühine toetus tekivad ka olukorras, kus mõnel riigil on ootamatut abi vaja, olgu selleks siis loodusõnnetusest tingitud või muust. „Majandushuvidest kantud ühine koostöö aga niivõrd viljakas ei ole, takistuseks on huvide konflikt ja huvigruppide paljusus,“ märkis Madison.

Tema sõnul tuleb arvestada ju ka omavahelise konkurentsiga, eriti mis puudutab konkureerimist välisinvesteeringute osas. „Küll aga on edukad olnud ju erakapitalil põhinevad ettevõtmised, mis laienenud ühest riigist teistessegi ja positiivseid näiteid võib seal tuua igast riigist. Baltika, Maxima, Air Baltic. Spordivaldkonnast ühised pallimängude liigad jne,“ nimetas Madison.

Tänane Äripäeva juhtkiri räägib sellest, et Läti, Leedu ja Eesti koostöö takerdub. Muret teeb see, et  ei ole koostöö sujunud riikide vahel. Näiteks ühine tuumajaam on ikka veel ehitamata. Äripäev küsib täna, milline on hea näide Balti riikide koostööst.

Hetkel kuum