Investorid ootavad USA keskpangalt tegutsemist

Raivo Sormunen 21. september 2011, 10:54

Aasia börsid tervikuna liiguvad täna eilsete hinnatasemete juures. Investorite pilgud on suunatud taas Euroopasse, kus otsitakse lahendust võlakriisile ning kindasti ka USAsse, kus Föderaalreserv peab täna-homme oma järjekordset koosolekut.

Aasia turgu laialt haarav MSCI Asia Pacific indeks liigub 118 punktil ehk eile õhtuste tasemete juures ning Standard & Poor's 500 indeksi futuurid ennustavad USA börsidele 0,3% tõusu ja Euro Stoxx 50 futuurivad ootavad Euroopale kerget langust.

Erandiks on Hiina, kus Shanghai Composite indeks on täna rallinud 2,6%.
Põhjuseks juhtivate majandusnäitajate indeks, mis näitas juulis 0,6% tõusu.
„Kõik uudised, mis prognoosivad Hiinale tugeva majanduskasvu jätkumist pakuvad majanduslangust kartvatele investoritele rahulolu,“ ütles uudisteagentuurile Bloomberg White Funds Management fondivalitseja Angus Gluskie.

USA keskpangalt oodatakse täna vihjeid selle kohta, mis kinnitaks, et Föderaalreserv hakkab vahetama oma bilansis olevaid lühiajalisi valitsuse võlkirju pikemate vastu, lootuses niimoodi pikaajalisi laenukulusid madalamale suruda. Küsimus on nüüd vaid selles kuivõrd agressiivne võib võlakirjade ümbervahetamine olla.

Föderaalreserv on kahes voorus rahapakkumist juba suurendanud, kuid majanduse turgutamiseks oodatakse kindlasti lisa.

Eile alandas IMF maailma majanduskasvu prognoosi 2011. ja 2012. aastaks 4% peale (juunis antud ennustused olid vastavalt 4,3% ja 4,5%). USA majanduse 2011. aasta prognoosi alandati 2,5%lt 1,5%ni. Võib arvata, et investoreid kasvunumbrite ümbervaatamine ei üllatanud.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2011, 10:54
Otsi:

Ava täpsem otsing