Väinu Rozental • 28. oktoober 2011 kell 6:33

KredEx: väikesed ja alustavad ettevõtted saavad laenu kergemalt

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Lehar Küti sõnul on väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete jaoks pankadest laenusaamine muutunud kergemaks.

„Pangad eelistavad laenu andmisel endiselt suuremaid kliente ja konkurents nende pärast on pankade vahel muutunud intensiivsemaks. Väiksemate ettevõtete osas on konkurents väiksem ning seetõttu võivad laenutingimused suurte ja väikeste ettevõtete jaoks tunduvalt erineda,“ edastas KredEx oma pressiteates Küti sõnu.

Küti kinnitusel tasub ettevõtjatel uurida kindlasti ka KredExi võimalusi. 

„KredEx käendab laene ettevõtetele, kellel puudub pangalaenu saamiseks piisav tagatis või on liialt lühike krediidiajalugu. Uudse teenusena tõi KredEx sellel aastal turule tehnoloogialaenu, mida saavad ekspordipotentsiaaliga tööstusettevõtted kasutada panga või liisingu poolt nõutava omafinantseeringu katmiseks,“ lisas ta.

Alates 2001. aastast on KredEx käendanud 2100 ettevõtte finantskohustusi summas 273 miljonit eurot, mis on võimaldanud ettevõtetel pankadest kaasata rahastamist summas 535 miljonit eurot. Toetatud ettevõtetes töötab kokku 55 000 töötajat ning toetatud projektide tulemusena on loodud 9000 uut töökohta.

KredEx on riigile kuuluv finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.

Hetkel kuum