Alyona Stadnik • 9. märts 2012 kell 11:36

Kallas: streik on terav relv

Euroopa komisjoni asepresidendt ja transpordivolinik Siim Kallas ütles tööandjate keskliidu konverentsil „Tuulelohe lend“, et streik on kahtlemata üks reaalsuse paratamatu osa, mis on terav relv ja peaks jääma viimaseks võimaluseks.

"Bolševistlikel poliitikutel oli kolm peamist soovi – luua kommunistlik ühendus, asutada punane ajaleht ning politiseerida streigiaktsioonid," meenutas Kallas.

 "Diskusioon on paratamatu osa. Erilised streigid on transpordi streigid. Streik on väga terav relv ja see on viimane, mida peaks kasutama. Transpordi streik on kõige teravam, enne tuleks arutada ja mõelda," lausus Kallas.  

Ta lisas, et streik on ka majanduskriisi üks avaldumise viis. "Majanduskriis ja selle õppetunnid olid aga Euroopa Liidule mõjukad. Vaatame kas või Kreekat, Itaaliat ja nii edasi," sõnas Kallas

„Streik ei tohi olla poliitiline, kuna sellega on seotud reaalsed inimesed, reaalne raha ning reaalsed ühiskondlikud toimimised. Kuid samas on streik selgelt demokraatlik viis oma arvamuse ja tahtmise avalikuks tegemiseks ning oma nõudmiste esitamiseks. Samas, kui hakkab streikima Pariisi metroo, mis varasemalt streikis ja seisis nagu ise tahtis, jäävad seisma ka 10 miljonit inimest,“ sõnas Kallas.

Hetkel kuum