Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Euroopa võtab luubi alla välistööjõu maksustamise
Euroopa Komisjon analüüsib üksikasjalikult liikmesriikide maksusätteid, et teha kindlaks, kas nendega ei diskrimineerita piiriüleseid töötajaid.
ELis töötab piiriüleselt hinnanguliselt rohkem kui 1,2 miljonit inimest. 2010. aastal moodustasid piiriülestele ja hooajatöölistele makstud brutopalgad kokku 46,9 miljardit eurot. Töötajate liikuvust on peetud üheks peamiseks võimaluseks suurendada majanduskasvu ja tööhõivet Euroopas. Teises liikmesriigis tööd otsivatele kodanikele on maksutõkked siiski jätkuvalt üheks põhitakistuseks, teatab Euroopa Komisjoni esindus Eestis.
Seepärast hindab komisjon kogu 2012. aasta jooksul põhjalikult liikmesriikide otseseid makse, et määrata kindlaks, kas nendega luuakse ebasoodne olukord töötajatele, kes elavad ühes liikmesriigis ning töötavad teises. Juhul, kui tuvastatakse diskrimineerimine või ELi põhivabaduste rikkumine, teatab komisjon neist liikmesriikide ametiasutustele ning nõuab muudatuste tegemist. Kui probleemid püsivad, algatab komisjon liikmesriigi suhtes rikkumismenetluse.
Komisjon ei vaata üksnes töötavate ja sõltuvate töötajate olukorda, vaid olukorda ka füüsilisest isikust ettevõtjate ja pensionäride puhul.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.