Sirje Rank • 14. august 2012 kell 6:56

Saksamaa SKP kasv aeglustus

Saksamaa majanduskasv aeglustus teises kvartalis vähem kui analüütikud olid prognoosinud, kasvades eelnenud kvartaliga võrreldes 0,3%, teatas täna Saksamaa föderaalne statistikaamet.

Bloombergi küsitletud 40 analüütikut oli esimese kvartali 0,5%se kasvu järel prognoosinud kasvutempo aeglustumist 0,2%-le.

Kasvutempot võtab maha nõudluse vähenemine Saksamaa suurimal eksporditurul – euroala riikidest on vähemalt seitsme majandus languses. Ettevõtjate kindlustunne oli juulis kolmandat kuud languses ning tootmine vähenes.

"Saksamaa majandus on väga sõltuv ekspordist," ütles Bloombergile Daiwa Markets Internationali ökonomist Tobias Blattner. "Kui asjad lähevad hästi, siis on see tugevuseks. Kui aga ei lähe, on see Achilleuse kannaks. Me oleksime õnnega koos, kui teisel poolaastal kasv vähemalt nulli jääks," lisas ta.

Teise kvartali majanduskasvu kannustas Saksamaal kodumaine tarbimine ja eksport, mis kasvas enam kui import. Viimane kompenseeris ettevõtete investeeringute vähenemise.

Bundesbank tõstis juunis Saksamaa tänavuse majandusprognoosi 0,6 protsendilt 1%-le.

Reitinguagentuur Moody’s hoiatas aga juuli lõpus, et euroala võlakriisi süvenemine ei jäta Saksamaad puutumata ning kärpis riigi reitinguväljavaate negatiivseks.

Saksamaa töötuse määr 6,8% tasemel on jätkuvalt madalaimal tasemel kahe Saksamaa taasühinemisest, kuid viimasel neljal kuul on töötute arv kasvanud.

Ei ole võimatu, et aasta lõpuks on ka Saksamaa majandus languses, ütles UniCredit Bank AG ökonomist Alexander Koch. "Praegu prognoosime aga vaid ajutist aeglustumist. Koduturu tugevust kiputakse alahindama," märkis ta.

Hetkel kuum